Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 86
  1. #41
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Profi Виж публикацията
    Здравей, ЧНГ
    фотоволтаиците поглъщат електромагнитните лъчения , включително и вредните ,би трябвало пчелите да се развиват по добре
    наблюдавай ги и ни пиши за резултата ,разбира се ако имаш контролни кошери на друго място,
    от лични наблюдения ,тревата расте по бързо и е по буйна под фотоволтаика.
    Това е не защото фотоволтаика поглъща нещо, а защото пази сянка и има повече влага под него.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Преключих сезона, малко поуспокоих, започнал приготвяне за своя обичан КАС-81... а в събота ми сутринта сервират - "Махай до трите седмици пчели на другото място". )) Добре ми майка наумила, докато бил малък - "Приготвяй каруцата през зима, а сани - през лятото" (иначе сега би мислил, на колко тя е възрастна )) ) С една дума, от февруари имам разрешително от горски фонд, за пчелин - просека 4х70 метра в акация/ липовата гората. (фото на пролет, за сега не говорим...)

    От утре започвам )) - http://s008.radikal.ru/i306/1708/c4/2527b17a9521.jpg

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Ден първи...

    Цял ден нито мухи, нито комарите, само в небето въртят пчелояди )). Още нямал опит общуване с тях... Изчистване и формирането, отляво, на града от изсечени храсталаци (отдясно започва дере). Сухо, пясък. До обяд много приятно за работат - разкъсана сянка при пълното безветрие. Чак 14:30 излиза слънцето на поляната, обаче до слънчев удар. Гледката на фото, на юго-заход, в тази посока, мисля да гледат прелките. Ще бъда признателен, за съвети.

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Ден първи...

    Цял ден нито мухи, нито комарите, само в небето въртят пчелояди )). Още нямал опит общуване с тях... Изчистване и формирането, отляво, на града от изсечени храсталаци (отдясно започва дере). Сухо, пясък. До обяд много приятно за работат - разкъсана сянка при пълното безветрие. Чак 14:30 излиза слънцето на поляната, обаче до слънчев удар. Гледката на фото, на юго-заход, в тази посока, мисля да гледат прелките. Ще бъда признателен, за съвети.
    Перфектно е.Не знам колко ще разполагаш и дали целогодишно ще бъдат там.Мисля че в средата е добре,слънцето ще ги огрява по рано а и на тебе като работиш ще ти е по светло.В смисъл по напред от дърветата.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Ден първи...

    Цял ден нито мухи, нито комарите, само в небето въртят пчелояди )). Още нямал опит общуване с тях... Изчистване и формирането, отляво, на града от изсечени храсталаци (отдясно започва дере). Сухо, пясък. До обяд много приятно за работат - разкъсана сянка при пълното безветрие. Чак 14:30 излиза слънцето на поляната, обаче до слънчев удар. Гледката на фото, на юго-заход, в тази посока, мисля да гледат прелките. Ще бъда признателен, за съвети.
    Браво , Бърз !
    Шапка ти свалям .
    В нашата татковина докато не се светнат по въпросът за пчелните семейства , какво работят няма да го бъде .
    За администрацията трудът на пчеларя е нула .
    Ние , само печелим според тях .

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Прекрасно място. Ако намалиш още малко отпред дръвчетата ще е супер. Имам предвид височината.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Здравейте колеги.
    Приключихме днеска с баща (80 годишен )) ) почистване.Както съветвали колегите- подрязаха малко клонови и прецениха за подреждане на кошери (черни стойките) по средата. Утре ще продължаваме с почистване на пътища до пчелина...



  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Вятър!Вятърът понякога пречи,но и без него не може..!!!Мястото трябва и да диша..

  9. #49
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Тая суха трева под тия дървета...поне 2 метра изолация против пожар бих оставил аз.

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Здравейте колеги.
    Ако някой може да ми помогне с търсене на военен фургон, в моя регион, ще бъда много признателен. http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post25500


 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •