Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 86
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    09.07.2016
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Горна Оряховица
    Колеги, като стана дума за жив плет и влечащи растения се сетих за повета, не го обичам особено, но е късен медонос и става добра ограда от него, особено в комбинация с акация.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Taka, като гледам този двор на снимките, без сянка ще е тегава работа - виждал съм в големи жеги и пило да изхвърлят. Та конкретно за сянка силно препоръчвам пауловнията - това дърво ..... е най- невероятното дърво, което съм виждал, сеща ме за онази приказка, мисля че "Джак и бобеното зърно" се казваше.
    За пчелин е много добра. Висока става и няма да ти пречи на работата, обилна сянка и медонос. Аз я имам в пчелина и завзема половината пчелин, добавени и другите овощия пчелите няма от къде да минат.

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    За такова място мечтая за пчелин но го нямам,а вие му намирате кусури.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от changov Виж публикацията
    Колеги, като стана дума за жив плет и влечащи растения се сетих за повета, не го обичам особено, но е късен медонос и става добра ограда от него, особено в комбинация с акация.
    По добро от повета е полигонум,при мен цъфти вече два месеца и ще цъфти до първата слана,само,че е много агресивен и оплита всичко;трябва всяка година да се реже доста силно.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ето го полигонума
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимки0731.jpg‎  

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    За мрежата и аз имах притеснения но така реших , не ми се гледа бодлива тел . Коловете даже съм им оставил няколко тестови да вида дали някой ще се реши да пипне 70 кила е единия и ни се такова таковата докато ги пренесем . Последната къща е точно от където съм снимал 20-30 метра колкото е и черния път , предполагам за това си писал за валежите . За криене трудна работа по-скоро ще мисля за някаква охрана или застраховка за мое успокоение , а и е населено все пак за да се стигне до там трябва да се мине през къщи и т.н. което доста ще ги затрудни . Далеч съм от мисълта , че нещо може да се предпази ако някой е решил да краде но предпазвам до колкото мога и гледам да ми е кеф , като ида там .
    Колега на твое място бих се замислил по скоро за охраната на пчелина отколкото за медоносна растителност,вземиси 3-4 фалшиви камери(има ги за по 7-8лв.) и ги разположи по оградите,сложи и някаква тъбела със лепенка че обекта се охранява от сот,аз така направих в един мой имот където влизаха на няколко пъти крадци,оттогава никой не е влизал!

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    А бе твоето решение е добро , но решат ли да пипат нищо не ги стряска!Нито табели нито камери.Дано и в бъдеще продължава така.
    Късмет!

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    06.12.2015
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Елхово
    Здравейте колеги
    Честита Нова година , живи и здрави да сте

    Имам един въпрос, съседа си продаде мястото до мен което е , и сега дойдоха едни и направиха фотоволтаици.
    Въпроса ми е това проблем ли е за пчелина ми и най-вече за пчеличките - вреди някакви за тях и т.н.






  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Колега alekks , Честита нова година и на теб!
    Колкото до твоят въпрос мисля че фотоволтаиците няма да вредат на пчеличките.Работата ми е такава че много пътувам и където видя пчелин се оглеждам какво има около него.Виждал съм на 3-4места пчелини в непосредствена близост да фотоволтаици.Смятъм че колегите щом ги държат там няма никаква опастност за пчелите.

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Здравей, ЧНГ
    фотоволтаиците поглъщат електромагнитните лъчения , включително и вредните ,би трябвало пчелите да се развиват по добре
    наблюдавай ги и ни пиши за резултата ,разбира се ако имаш контролни кошери на друго място,
    от лични наблюдения ,тревата расте по бързо и е по буйна под фотоволтаика.

 

 
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •