Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 86
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията

    Тоя урок съм го пропуснал а зимата е добре сутрин да те напече слънцето , точно удачната растителност ме интересува .
    Учудвам се, че никой не споменава Пауловнията, а аз съм толкова доволен от нея. Още първата година през август ще имаш сянка на кошерите (при сериозно поливане достигат до 3 метра). На следващата година всички дръвчета се изрязват през пролетта до земята и от поникналите издънки се оставя една, която до края на сезона е вече 4-5 метра и си прави сериозна светла сянка. На третата година се оставя да развие корона над четвъртия метър височина. Така кошерите хем са на светло, хем са на сянка. На четвъртата година започва цъфтежа ( 10-15 април). Садят се на 3 метра едно от друго, а редовете според кошерите. Успех!
    Този пост е редактиран от Камен Крумов; 24.03.2016 в 10:55.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Учудвам се, че никой не споменава Пауловнията, а аз съм толкова доволен от нея. Още първата година през август ще имаш сянка на кошерите (при сериозно поливане достигат до 3 метра. На следващата година всички дръвчета се изрязват през пролетта до земята и от поникналите издънки се оставя една, която до края на сезона е вече 4-5 метра и си прави сериозна светла сянка. На третата година се оставя да развие корона над четвъртия метър височина. Така кошерите хем са на светло, хем са на сянка. На четвъртата година започва цъфтежа ( 10-15 април). Садят се на 3 метра едно от друго, а редовете според кошерите. Успех!
    .Добър медонос е ..
    колега не искам да се заяждам , ама само с пауловния не става , както са каза ли хората 3 дена ахо иху , после тихо

    Така да го направи , че да има застъпване .

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    [QUOTE=Cvetomir;90751 .

    Тоя урок съм го пропуснал а зимата е добре сутрин да те напече слънцето , точно удачната растителност ме интересува . Плодни дръвчета дори и да има със сигурност няма да са над кошерите .[/QUOTE]
    Щом този урок си пропуснал /а той е А–то / ,значи и много други си пропуснал. Цветомире, твоята отива към ''хем боли ,хем сърби '' .Искаш да ти се помогне ,а проявяваш неуважение към предложенията и препоръките на колегите .Това се нарича неблагодарност.Бих те оставил в небитието да си трошиш главата 5–10 години и да търсиш правилното решение .Впрочем, не си само ти ,много са , за твое успокоение !!!!.Това не е провокативно,просто вземи се в ръце и се вслушай /прочети и разтълкувай /предложенията на колегите .Отсей това което не е удачно за твоя пчелин и приложи това което ще ти е от полза т.е. за пчелите. Успех в устройването на пчелина .

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Радвам се ,че се включвате . Има доста добри предложения за мен които от които със сигурност ще се възползвам . Почти всички споменати дървета са в списъка и е въпрос на време да ги набавя и засадя . Мрежата и коловете сега а след това всичко ще подреждаме.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Щом този урок си пропуснал /а той е А–то / ,значи и много други си пропуснал. Цветомире, твоята отива към ''хем боли ,хем сърби '' .Искаш да ти се помогне ,а проявяваш неуважение към предложенията и препоръките на колегите .Това се нарича неблагодарност.Бих те оставил в небитието да си трошиш главата 5–10 години и да търсиш правилното решение .Впрочем, не си само ти ,много са , за твое успокоение !!!!.Това не е провокативно,просто вземи се в ръце и се вслушай /прочети и разтълкувай /предложенията на колегите .Отсей това което не е удачно за твоя пчелин и приложи това което ще ти е от полза т.е. за пчелите. Успех в устройването на пчелина .
    Това си го написал до като съм писал и не знам дали да отговоря...

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    .Добър медонос е ..
    колега не искам да се заяждам , ама само с пауловния не става , както са каза ли хората 3 дена ахо иху , после тихо

    Така да го направи , че да има застъпване .
    Тук става въпрос за сянка. Не вярвам да разчиташ на растенията, които са в двора ти, да ти донесат добиви Ако някой гони застъпване има друга тема за платформи и ремаркета.
    P.S: Неписано правило е, че в пчелина не трябва да има плодни дървета по разбираеми причини.
    Този пост е редактиран от Камен Крумов; 24.03.2016 в 12:39.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Тук става въпрос за сянка. Не вярвам да разчиташ на растенията, които са в двора ти, да ти донесат добиви Ако някой гони застъпване има друга тема за платформи и ремаркета.
    P.S: Неписано правило е, че в пчелина не трябва да има плодни дървета по разбираеми причини.
    Мога да разчитам само ако имам хиляди декари но си е плюс да гледаш че ги посещават .

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2012
    Мнения
    20
    На какво разстояние може да се направи пчелин от 120 кошера от регулацията на селото.

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    На схемата която е дал Cvetomir има само от едната страна малини - ако примерно се обгради от 4 страни място с малини, жив плет, драка (които дадох и за пример) е възможно и да извади някакви минимални количества мед (тук не става въпрос за тонове, а по-скоро някоя друга тенекия но чист малинов мед примерно). Това са високо медоносни растения. Но дори и да не вади мед са добра поддържаща паша.
    Като пример мога да посоча живия плет - моя пчелин е обграден от 3 страни от жив плет (широчина 2-3 метра) дълъг цъфтеж до късно на есен - пчелите буквално го превръщат в "жив" също както и с калдъръмчето за прашец.
    Белия маргарит от 1 дка средно дава 30-50 кг мед е при колегата едва ли ще е 1 дка ако го използва но няма и да е никак малко ако обгради отвсякъде мястото и с него например. Малините също не са за подценяване като медонос със свойте 25 мг нектар на цвят ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    На схемата която е дал Cvetomir има само от едната страна малини - ако примерно се обгради от 4 страни място с малини, жив плет, драка (които дадох и за пример) е възможно и да извади някакви минимални количества мед (тук не става въпрос за тонове, а по-скоро някоя друга тенекия но чист малинов мед примерно). Това са високо медоносни растения. Но дори и да не вади мед са добра поддържаща паша.
    Като пример мога да посоча живия плет - моя пчелин е обграден от 3 страни от жив плет (широчина 2-3 метра) дълъг цъфтеж до късно на есен - пчелите буквално го превръщат в "жив" също както и с калдъръмчето за прашец.
    Белия маргарит от 1 дка средно дава 30-50 кг мед е при колегата едва ли ще е 1 дка ако го използва но няма и да е никак малко ако обгради отвсякъде мястото и с него например. Малините също не са за подценяване като медонос със свойте 25 мг нектар на цвят ....
    Просто е невъзможно ДА ВАДИ МЕД . За защита от ветровете –ДА .Не панирайте момчето .От където са ветровете –там са постройките–височина 2.50–3.00 м.Всичко друго е фантазия на собственика .При мен –жив плет 25–30 м.,широчина 4–5 м.,поддържаща паша,мед –не .Изкорених го и построих базата си на тази страна –север–североизток .От там идваха бедствията ми .От север–северозапад ме пазят комшиита –отчитам им се на всяко центрофугиране с по 4–5 буркана мед.Съответно и мрежа висока 3.50 м.Така че,постройките да са от страната от която духа най –много.Всичко друго е импровизация на умствения багаж. Успех!

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •