Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    06.09.2015
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    с.Баховица област Ловеч

    Размери за направа на микро нуклеус

    Здравейте на всички колеги,

    Нов съм в пчеларството/от три години/ и имам въпрос към по напредналите колеги. Искам да си произведа майки за да сменя моите. Идеята ми е да си направя микро нуклеуси, но не можах да намеря в нета размери за рамките и корпусчетата.Ако може някой да ми помогне.
    Приемам и съвети за друг начин да си отгледам майките докато дойде време да ги предам на отводките които мисля да си направя след акациевата паша.
    Ще съм благодарен на всеки които има инфо за размерите или ми даде полезен съвет.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Аз ползвам магазинна рамка разделена на две и сглобена с дюбел,две магазинни стават 4 за нуклеуса,а размерите на сандъчето са по рамката.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Виж колегите от Македония -http://pcela.mk/forum/index.php?topic=2257.0

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    с мини нуклеуси си заслужава да си играеш ако произвеждаш 1000+ майки, за 10, 20 или 50 е загуба на ресурси...

    значи, вземаш един 10 рамков сандък, от която система ползваш съответно, ковеш му мрежесто дъно, делиш вътре на 3 (3 х 3 рамки) или 4 секции (4 х 2 рамки) с 4 мм шперплат, слагаш от въртящите прелки за всяко отделение (максимално раздалечени), шляпаш найлон вместо покривна табла, капака и пътуваш... ето ти ги 3 или 4 ''мини'' нуклеуса в едно. 4-5 такива ще ти покрият нуждите за майкопроизводство.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    58
    Kubio, ти уби темата на човека. Мерак цена няма.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Ето ти тема за размисъл :
    https://www.youtube.com/watch?v=B5uFLcPmbxI
    Моите са направени като тези.Рамките ми (ДБ плодникова) са с пантички по средата и се сгъват на 2.Една рамка е за 1 отделение."Прелките" са ми кръгли отвори с капачки от минерална вода (10л.)с различни цветове. За мен са супер.
    Дано съм помогнал !

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Матеев предлага чудни нуклеуси. 1 НУК е разделен на 2 във всяко отделение има по 3 мини рамчета и една вътрешна хранилка за паста. Рамчетата са с размер 1/3 магазинна рамка. Аз лично си закупих и смятам да ги ползвам. НО НЕ СА ПОДХОДЯЩИ за ранни майки. Ако правиш майки края на май, юни и юли са супер....

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Матеев предлага чудни нуклеуси. 1 НУК е разделен на 2 във всяко отделение има по 3 мини рамчета и една вътрешна хранилка за паста. Рамчетата са с размер 1/3 магазинна рамка. Аз лично си закупих и смятам да ги ползвам. НО НЕ СА ПОДХОДЯЩИ за ранни майки. Ако правиш майки края на май, юни и юли са супер....
    Пусни някоя снимка.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Кръстев, благодарско.Пропуснал съм това, даже и се зачудих -защо Матеев не е качил снимки, като на 5 -рамковия.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •