Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 43 от общо 43
  1. #41
    има логика, идеята ми хареса. само да мине липата и ще го погледна да видя как ще е. може до тогава да се е оправил,ма ме съмнява.

  2. #42
    Цитат Първоначално публикувано от nikberk
    За оплождането не бери грижа.Наситил съм пространството с търтеи та празно няма.Само да надушат майка и веднага тя замирисва на мъж!
    хахахаха има верно е прав си. аз вчера като ходих до Берковица видях колата ти при форгоните, и ти свирнах може да си чул и мотора той бая реве. не исках да спирам да те видя, щото като видях че те няма отвън помислих че имаш работа вътре.ама някой ден ще се засечем, и ще спра за по цигарка

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    колеги ще е добре ли след липата да взема майката на едното семейство, и да ги оставя да си отгледат нова? миналия път а и днес като ги преглеждах ми направи впечатление че има пресни яица само на пита и половина. а преди това беше най силния ми кошер. като цяло не само яицата а и пилото е малко.другия варянт е да я изчакам до средата на август и да я убия и да им предам майка оплодена от някой майко производител. проблема е че средата на август може би ще е твърде късно за да направя това. дайте съвет как да процедирам.
    Изрежи си от фазер преграда плътно по стените на кошера,като изрежеш на преградата прозорче с размери 15см./15см. и заковеш мрежа от двете страни.Със тази преграда ограничаваш майката в единия край на 3-4рамки.Тъй като останалите пчели ще усещат слабо майката ще заложат свищеви маточници,но само на млади личинки.След 11-12 дена чупиш врата на старата майка,местиш преградата в средата и разделяш поравно в двете отделения маточници,пило и мед.Необходимо е да разделиш и прелката с дъска за по добър ориентир на майките и пчелите.Бъди сигурен че пчелите по добре от нас знаят от кой маточник да пуснат майката да излезе.Малко играчка е но ще спистиш от неизвестни майки.Ако и в двете отделения майките се оплодят ги оставяш да зимуват така.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •