Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 43
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    Подходящо време за Самосмяна

    Маиката до колкото знам е на 3 сезона,вчера като отворих кошера,имаше пило но и доста търтево пило

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Въй как тъй ги късате тез глави бе ? При пчелите ли го правите ? Ами ако дойде оная красивата птичка баш когато не трябва ? sadsmile; Аз не съм осакатявал майка умишлено никога и най- вероятно няма и да го направя.

  3. #23
    Не мисля че е добре да се убие майката и да се чака свищева да заеме нейното място в кошера....ако сегашната е стара и изтощена така и така сезона го изпускате откъм добив на мед ами поне й резнете крилце и ще стане самосмяна...за догодина ще имате страхотна майка....може б най-добрия вариант е да се отнеме/или убие/ мамата и да се придаде млада оплодена майка от добър произход?!

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Не мисля че е добре да се убие майката и да се чака свищева да заеме нейното място в кошера....ако сегашната е стара и изтощена така и така сезона го изпускате откъм добив на мед ами поне й резнете крилце и ще стане самосмяна...за догодина ще имате страхотна майка....може би най-добрия вариант е да се отнеме/или убие/ мамата и да се придаде млада оплодена майка от добър произход?!
    Колега,
    По принцип си много прав, но по отношение на младата майка от добър произход съм малко разколебан, защото всеки се кълне, че продава най-добрите майки, а доста често това не е вярно (поне при мен). Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Дачето говори принципно и за мен е много прав - а това,че майкопроизводителите ни са калпазани е друга тема.

    п.п.м/у другото това със отрязване на крилце,не го вярвам,че предизвиква самосмяна - е ако е цялото крилце,тогава може би ще стане номера.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    п.п.м/у другото това със отрязване на крилце,не го вярвам,че предизвиква самосмяна - е ако е цялото крилце,тогава може би ще стане номера.
    Да с цялото крилце е почти до основата. На другото в нашия край му казваме подстригване (за да се знае колко годишна е майката). Успех
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Най - добри резултати съм постигал при кръстосаното рязане: ляв крак дясно крило или обратното.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Най- добри - в смисъл , че задължително се постига самосмяна , нали ?
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от христо
    Най- добри - в смисъл , че задължително се постига самосмяна , нали ?
    Да разбира се.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

    Re: Подходящо време за Самосмяна

    Цитат Първоначално публикувано от lyub4eto
    Маиката до колкото знам е на 3 сезона,вчера като отворих кошера,имаше пило но и доста търтево пило
    А подменяш ли питите редовно-всяка година по 3-4.Ако питите са старички затова има доста търтеи не заради майката.Дори и нова майка да си вземеш ако питите са с много търтиеви килийки пак ще имаш доста търтиево пило.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •