Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 43
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Колега ГИЛЪН твоята мама си е опръпана от старост най вероятно, ще и дойде време и на нея.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Отнемане на майката или осакатяване винаги води до стресови ситуации, а това преди главна паша е равносилно на безумие! Това от мен със скромния 30 годишен стаж,от вас останалото!
    Сагласен сам че води до стресова ситуациа но за раиона в които пчеларства колегата този сезон е много кратак и ако го остави накраиа на сезона не се знае какво ште стане таи като аз сам пчеларствал в северозападна България преди години и знам как е там и как е тука в софииска област това сас моя малак опит които имам

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Абе момчета, питате за съвет и ние ви го даваме- направете каквото ви се казва. Отворете кошера и и откъснете главата и след 16 + най - много 5 дни ще имата нова която ще ви осеменява и ще ви радва окото- какво ги държите тези опърпаните. (жал ми е за майката- ами като ти е толкова жал си я сложи в едно шишенце със спирт и си я гледай, а през това време
    другата да ви снася яко). Хайде- действайте.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    И пишете малко по грамотно, че ще ви дърпам ушите. :D
    Предполагам че това се отнася за мен приемам критиката wink;

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    Абе момчета, питате за съвет и ние ви го даваме- направете каквото ви се казва. Отворете кошера и и откъснете главата и след 16 + най - много 5 дни ще имата нова която ще ви осеменява и ще ви радва окото- какво ги държите тези опърпаните. (жал ми е за майката- ами като ти е толкова жал си я сложи в едно шишенце със спирт и си я гледай, а през това време
    другата да ви снася яко). Хайде- действайте.
    Нека да са 16+ 12 съгласен?

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    Абе момчета, питате за съвет и ние ви го даваме- направете каквото ви се казва. Отворете кошера и и откъснете главата и след 16 + най - много 5 дни ще имата нова която ще ви осеменява и ще ви радва окото- какво ги държите тези опърпаните. (жал ми е за майката- ами като ти е толкова жал си я сложи в едно шишенце със спирт и си я гледай, а през това време
    другата да ви снася яко). Хайде- действайте.
    Нека да са 16+ 12 съгласен?
    Съгласен съм със оплождането колега

  7. #17
    компютъра ми няма кирилица, от франция съм го взимал и клавятурата му е с френски стандарт. няма нищо общо с нашите, вижте в гугъл за какво иде реч. и мене ме дразни ама няма да хвърля лаптопа в контеинера сега.
    вчера слагах на един приятел магазините, защото той е на софия и няма как да ги сложи той, та...
    единия му кошер е с много хапливи пчели, както го отворих така изригна и нямаше пчела дето да не търси да ме жилне някъде. бая жила отнесох. не бях виждал такова нещо досега, питах го какво е това хапливо семейство, а той ми отговори че преди били наи спокойните му пчели. да минеш и да ритнеш кошера не налитали да хапят. но скъсал крило на майката за да я сменят, и оттогава нещо се объркало с новата майка и започнали да жилят много, ама много.и сега щел да я маха пак.

    п.п. не бях виждал по изтърбушени кошери от тези.сигурно са на 50 години.ще ги снимам другият път. нямаха покривни дъски а някакви рогозки и одеала.а магазините се слагаха във самите покриви.не съм виждал и на снимка подобно нещо. той каза че ще се опита да ги подмени тази година. та като ходя пак ще снимам за темата да си покажем кошерите.

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    Абе момчета, питате за съвет и ние ви го даваме- направете каквото ви се казва. Отворете кошера и и откъснете главата и след 16 + най - много 5 дни ще имата нова която ще ви осеменява и ще ви радва окото- какво ги държите тези опърпаните. (жал ми е за майката- ами като ти е толкова жал си я сложи в едно шишенце със спирт и си я гледай, а през това време
    другата да ви снася яко). Хайде- действайте.
    Нека да са 16+ 12 съгласен?
    Така пише в дебелите книги и това е най - големия срок за оплождане. На практика най - малкия срок който съм засякъл е 3-4 дни.

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    Цитат Първоначално публикувано от ledenia123
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Цитат Първоначално публикувано от ledenia123
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    И пишете малко по грамотно, че ще ви дърпам ушите. :D
    Предполагам че това се отнася за мен приемам критиката wink;
    Всъщност се отнася за всички. Това не е чат и никой не ви гони. Преди да публикувате мнението, го прочетете и вижте какво сте написали. Не че сте на изпит по български език, но понякога е трудно да се разбере за какво става въпрос. Всеки може да сгреши, но нека положи малко усилие.
    Съгласен
    Ще се радвам да се запознаем на живо и аз сам от София пиши на лични ако искаш

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    Абе момчета, питате за съвет и ние ви го даваме- направете каквото ви се казва. Отворете кошера и и откъснете главата и след 16 + най - много 5 дни ще имата нова която ще ви осеменява и ще ви радва окото- какво ги държите тези опърпаните. (жал ми е за майката- ами като ти е толкова жал си я сложи в едно шишенце със спирт и си я гледай, а през това време
    другата да ви снася яко). Хайде- действайте.
    :D :D :D :D :D :D споко бре човек за миг си помислих,че ще откъснеш некоа друга глава деба

    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    ми моята както казах си е с 1 крило, явно стария собственик го е скъсал и то още миналата година, защото аз когато взех кошерите времето все още беше студено. пчелите залагаха маточници, дори се и роиха. а майката така и не я сменяват, а тя продължава усилено да яицеснася.... и идеята ми е че при такава майка инвалид, а си е и бая стара оскубана и офурфана. и въпреки всичко не я махат, то значи са доволни от нея.а и да бъда честен малко ми е жал, та докато не я сменят те аз няма да я убивам.
    ашколсун Гилъне - признавам изненада ме във тази тема Ако и за напред продължаваш така по-внимателно да обмисляш нещата,смятай че си схванал есенцията на занаята.

    п.п.опит със осакатяване на майки нямам никакъв - така че не мога да помогна,но мисля че Деспотов е обобщил каквото има за казване.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •