Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 24 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 236
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Хаха, това хакането у нашия край му викаме "шербетуване", а по научному е фертигация. Мда, дядо и баба бяха градинари, та си пазя едни списания "Градинарство" от 70-те... Иначе поливането сутрин или късно вечер и сега го практикувам, ама много задачи за кратко време се струпват и ще трябва да се улеснявам лека полека. Па и таз година ше трябва и през седмица да превъртам центрофугата, мъка.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    цистерна за какво ти е ??
    Ще я пълни със зарзават за трушия.На всичкото отгоре е и алпака.
    Наборе,по време на соца при нас имаше 1000 цистерни алпака по 40м3 и се пълнеха със зарзават.Всичко отиваше за войската(най вече съветската) Населението "намазваше" допълнително доходи...А в зората на демокрацията,източиха Плама Плевен в тез цистерни и народа засмука въздух.....

  3. #103
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Не знам колегата Йорданов дали вярва в това но Сутрешното поливане на зеленчуците е най-полезно за тях когато се полива от геран.Ако поливаш от реката е друг въпрос и тогава може да поливаш и на обяд понеже водата от барата или реката е топла.Аз съм си прекарал тръба от барата,която минава на 5 метра от двора и поливам по всяко време като вземам вода от там.На времето дядо и баба гледаха карношони и се поливаха всяка сутрин задължитно след като се оберат преди това,но поливането беше от геран.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Хааха, Мастер, как ме светна - цистерната е екстра за кисело зеле, направо и за търговия мога да направя, ама трябва да превзема и двора на комшиите и да обърна всичко на зелки. Иначе и ние в нашия КЗ имахме десетки резервоари, тип БДЖ, черно желязо и боядисани, тъпчехме ги с чушки основно и някои със зеле. Там имам над една година трудов стаж по бригади, една есен бях и помощник-пълнач баш на цистерните, сладка работа.
    Фреди, не става въпрос за недоверие, израснал съм сред зеленчуци и покрай каналите от Осъма. Не гоня и икономия на вода, а пестене на други ресурси. А капковото специално при доматите има доста предимства пред гравитачното. Например някои от болестите ги разнасяш с водата по вадата - едно растение да има болно и отива по целия ред.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #105
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Колкото е по-високо цистерната, толкова е по-голямо налягането. Пълниш догоре цистерната и вечер отваряш капковото, сутрин затваряш. Общо взето - мързелива система, но доста ефективна.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    С чушки и домати
    и прочий зарзавати
    к....р не клати.
    Ами трябва мръви,
    та к...а да се дръви!

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Драгошинов Виж публикацията
    Колкото е по-високо цистерната, толкова е по-голямо налягането. Пълниш догоре цистерната и вечер отваряш капковото, сутрин затваряш. Общо взето - мързелива система, но доста ефективна.
    Точно такова е и заданието. Всъщност имам и едни 100годишни букови греди, някой бордюр за отдолу, ще взема да я вдигна на 50-60 сантима и после мързел, дет викаш.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Маточина най после поникна но този път я засях без изобщо да заравям семето.При предишния опит семето го зарих 2-3см с земя но нищо не поникна.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри SL374067.JPG‎  

  9. #109
    Някъде съм чел, че колкото е дебелината на семето, толкова трябва да е дебелината на почвения слой над него. Не мога да твърдя дали е вярно, но има логика.

  10. #110
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Някъде съм чел, че колкото е дебелината на семето, толкова трябва да е дебелината на почвения слой над него. Не мога да твърдя дали е вярно, но има логика.
    По точно, правилото е - два пъти и половина диаметъра на семето. Но пък жълъдите ги дават да се засяват на 10 см дълбочина. Вариации много.

 

 
Страница 11 от 24 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •