Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 24 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 236
  1. #171
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    На моите домати долните листа също съхнат, завръза е много по-малко в сравнени е с минали години, питах днес съседът ми, който е перфектен градинар и доматите му ще се счупят от плод, защо ми съхнат листата - и му откъснах няколко да ги види, според него е от малките бели мушици - белокрилки им каза, а аз никога не съм пръскал доматите против инсектициди, а е трябвало според него - в по-ранния период с Нуреле....каза ми да ги напръскам със Скор и един друг препарат, които имали карантинни срокове по 3дни....а за мани и др. болести знам за Куадрис - също с 3 дневен кар.срок - обирате озрелите домати, пръскате, и сле 72часа пак може да берете и ядете.

  2. #172
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Инсектицидът е задължителен просто... Още докато са на разсад, преди да ги изкараш на двора. Някои от гадовете пренасят десетки вируси, свят да ти се завие ако вземеш да ги четеш.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #173
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    22
    И това ли доживяхме... Браво за " ТЕМАТА" във форум за пчелари... Срам и позор... Извинете ме, ако някой се почувства засегнат от поста ми... Просто вече не прилича на нищо.......................................... .................................................. .................................................. .................................................. .... !!!

  4. #174
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    На моите домати долните листа също съхнат, завръза е много по-малко в сравнени е с минали години, питах днес съседът ми, който е перфектен градинар и доматите му ще се счупят от плод, защо ми съхнат листата - и му откъснах няколко да ги види, според него е от малките бели мушици - белокрилки им каза, а аз никога не съм пръскал доматите против инсектициди, а е трябвало според него - в по-ранния период с Нуреле....каза ми да ги напръскам със Скор и един друг препарат, които имали карантинни срокове по 3дни....а за мани и др. болести знам за Куадрис - също с 3 дневен кар.срок - обирате озрелите домати, пръскате, и сле 72часа пак може да берете и ядете.


    И мои те така почнаха да съхнат.Пръсках нуреле и намалих да ги поливам и се оправиха.Поливането е важно но трябва да се внимава с него.

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Как поливаш друмев- гравитачно или капилярно?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #176
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    с вода от гераня с маркуч 1 цол

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    По кое време на денонощието?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #178
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Вечер по-време на сбирката в чата,но дините не ги поливам защото почват да линея/стават мързеливи/за краставиците е точно обратното

  9. #179
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    С това поливане и телевизора забравяш да изгасиш

  10. #180
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    С това поливане и телевизора забравяш да изгасиш


 

 
Страница 18 от 24 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •