Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 24 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 236
  1. #131
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    аз мога да кажа от личен опи , ашладисване и калеми не ползвам , всичко от раз и първойсточник , даже сега мога да пратя лозови пръчки подарък . Засъдих малини всичките се хванаха .

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ашладисвам всякакви подложки! Който иска да пробва, да пише на лични!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #133
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Кажете някакъв десертен сорт грозде за асмалък,който да издържа застудяване от порядъка на –25 –30 градуса.Тази зима не завих лозите и при –23 градуса ми измръзнаха 3 лози.От долу избиха пак,но мисля да ги махам,защото ми трябват такива които да се качат горе и да пазят сщнка през лятото.

  4. #134
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Много често ми се случва, като засадя фиданка, купена от разсадник, в началото тръгне добре. За няколко години порасне, почне да дава плодове и загине? Това ми се случва в около 70% от случаите. При самораслите и ашладисани от мен фиданки, подобни проблеми няма.

  5. #135
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    В нашия регион много се оплакват от кайсиите, изкарат 4-5 години и изсъхнат. Преди три години насадих и аз една кайсия. Миналата година пусна плад и този април изсъхна!
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  6. #136
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Кажете някакъв десертен сорт грозде за асмалък,който да издържа застудяване от порядъка на –25 –30 градуса.Тази зима не завих лозите и при –23 градуса ми измръзнаха 3 лози.От долу избиха пак,но мисля да ги махам,защото ми трябват такива които да се качат горе и да пазят сщнка през лятото.
    Булгар , Мускат

  7. #137
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    При кайсиите има една много гадна болест - нарича се апоплексия.Характеризира се с внезапно изсъхване,като предната година пуска смола по всички клонки.Проблемите на съвременните фиданки и лозички,освен множеството вируси с които са заразени,са - некачествени спойки между подложката и ашламата,наличието на болестта чернилка в подложката.Чернилката е в основата на лошото развитие и късното изсъхване на младите растения.Ето малко инфо:
    http://agronet.bg/agro/776-2008-12-30-15-32-30.html

    Ето и за овошките : http://www.kak-da.com/%D0%BA%D0%B0%D...%B8%D1%8F.html
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Кажете някакъв десертен сорт грозде за асмалък,който да издържа застудяване от порядъка на –25 –30 градуса.Тази зима не завих лозите и при –23 градуса ми измръзнаха 3 лози.От долу избиха пак,но мисля да ги махам,защото ми трябват такива които да се качат горе и да пазят сщнка през лятото.
    http://amv-agro.com/index.php?route=...product_id=123

    Звънни и питай имат много сортове и са сериозен производител

  9. #139
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На тазгодишното изложение в Плевен си взех 2 лозички Кардинал. Жената дето продаваше (на втория етаж бяха) каза, че са от Айтос. Даже малко ми се скара, че питам дали ще се хванат, и АКО не се хванат....КВО ПРАЙМ. Взех си все пак..... Е НЕ СЕ ХВАНАХА. МОШЕННИЦИ СА. НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТЯХ. За сравнение, всяка година си садя пръчки от нашето си лозе.........ЕМИ ХВАЩАТ СЕ НА 1000000%.

  10. #140
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    При лозите за разлика между такава от пръчка и такава ашладисана на присадка сега разбирам, че има. Нали все пак присадките се правят пак от същите пръчки? Да речем, че подложката може да е по-специална и да е по-буйна новата лоза, но като вид и сорт, разлика не би трябвало да има.
    Разликата с овошките е, че там калена ако го заровиш в земята няма да се хване, а при лозата се хваща сравнително лесно с пръчка директно в земята.
    При пчелите има мед, защото има ред!

 

 
Страница 14 от 24 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •