Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 50
  1. #1
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен

    ПРОТЕСТ 24.03.2016

    На 24.03 от 15:00 часа, ще се проведат протести във всички областни градове.
    Протестите ще бъдат пред сградите на областните администрации или други обществени места (както решат местните структури).
    Във Варна ще се проведе пред сградата на Областната Администрация - Варна на ул. Преслав 26

    Конфедерация на Българските Пчелари подкрепя протестите и първата стъпка беше направена вчера, като съгласувахме организацията му.
    Втората стъпка направихме днес, като подадохме уведомление до кмета на град Варна.
    Нека всички колеги направят същото и да забравят за един ден враждите и да излязат ЗАЕДНО на протест. За съжаление, организацията на г-н Куменов, Федерация на Българските Пчелари не успяха да намерят представител, но вярвам, че ще се включат в протестите където могат.

    ПРОТЕСТИТЕ ЩЕ БЪДАТ НА 24-ТИ ОТ 15:00 !!!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Протестна декларация подговихте ли?

  3. #3
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Протестна декларация подговихте ли?
    Само уведомление до кмета.(Длъжни сме да го направим) Протестната декларация предполагам, че в следващите няколко дни ще се изготви.
    Времето толкова ни притиска, че всичко се случва в движение.

    Не бях спал, отидох на изложението в Добрич, после на събрание, работа по въпроса, няколко часа сън и после в общината и накрая на пчелина. Преуморен съм и утре най-вероятно няма да успея да отида отново в Добрич.
    Колегите, които ще ходят утре, нека да разговарят на изложението и да се организират. А ако мога с нещо да им помогна, нека се обадят.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Е кажи поне за какво ще се протестира?

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Е кажи поне за какво ще се протестира?
    В уведомлението до кмета на Варна пише "Пчеларите от област Варна са възмутени от непостоянната и неадекватна политика на
    Министерство на земеделието и храните и Българска Агенция по Безопасност на
    Храните.".

    Много съм изморен-лягам! Утре ще говорим.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Лично мнение е че тук в Добрич няма такива настроения за протести...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Лично мнение е че тук в Добрич няма такива настроения за протести...
    Само в Добрич ли?

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Само в Добрич ли?
    И в страната на чудесата.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    За други места не зная...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Във фейса има някакъв призив за протест на 25.03
    Има изброени 12 искания. Честно си казвам, че безусловно приемам само едно макс две от тези искания. Голяма излагация.
    Много уважавам Дамянов и силно се надявам да има по сериозни мотиви и искания, но въпреки всичко си мисля, че да излезеш на протест трябва да има определени условия, а такива в момента липсват. Протестите са крайна мярка и наистина трябва да се пребягва до тях само в много краен случай и само когато организаторите са силно убедени, че ще получат масова подкрепа.
    Преди време споменах, че във всеки областен град се изграждат Консултативни съвети по животновъдство към областните дирекции по земеделие. Тези структури вече работят. Освен множеството национални организации и тези структури могат да бъдат проводници за добрите идеи към министерството, към областните оправи, към общините и т.н.
    Много е важно да се протестира за неща за които министерството или други властимащи многократно са давали отказ и той по този начин е станал категоричен. Във форума получаваме информация от Матеев за какво е изслушано мнението на Конфедерацията за какво има съгласие и за какво не. Личи си че има някакъв диалог и се чудя кой е въпроса по който диалога е изчерпан?
    С нетърпение ще изчакам Дамянов да представи исканията.
    В Стара Загора не виждам настроения за протест нито желаещи да организират такъв.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •