Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 50
  1. #11
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Колеги казват, че сме били 49 човека, но според мен бяхме около 40, но и не ги броих. По стара традиция, а и поради дъжда, колегите пристигаха 30 мин след началото на протеста. Вече ни бяха приели, а колеги продължаваха да влизат в залата със закъснение. Накрая цъфна и Янко Янков. Дадоха му думата да се изкаже по юридически въпрос, но нещо се дърпаше.
    Прие ни заместник областния управител Кристиян Богоев. От него получихме разбиране и съвети как да постигнем целите си. Беше достатъчно подготвен и нямаше нужда да му обясняваме пчелата какво яде. В същото време е юрист и е запознат с нормативната уредба и всички проблеми свързани със законодателството. Също така отправи покана към пчеларите от област Варна за бъдеща работа с областната администрация по наболелите проблеми. Помоли пчеларите да подават сигнали за злоупотреби с власт, корупция и незаконна дейност по изсичане на горите.
    Смятам, че постигнахме повече, отколкото очаквахме, а и вече имаме сериозен диалог с областна администрация.





    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Две въпросчета

    1. Янко Янков защо изобщо го допускате да се изказва - Онзи ден в Добрич пак дава прескоференции и приказва от името на пчеларите от Добрич и Варна и наговори куп глупости....
    2. Колко регистрирани пчелари има във Варненска област?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #13
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Две въпросчета

    1. Янко Янков защо изобщо го допускате да се изказва - Онзи ден в Добрич пак дава прескоференции и приказва от името на пчеларите от Добрич и Варна и наговори куп глупости....
    2. Колко регистрирани пчелари има във Варненска област?
    1. Защо не ме пита в Добрич, а ме караш сега да пиша на дълго и широко Направи едно събрание на дружеството "Няма бира" и ще ти разкажа цялата история.
    Няма да се караме сега за Янко, подаряваме ви го!

    2. На този въпрос могат да ти отговорят само служителите в МЗХ. Ти виждал ли си списъците накакво приличат
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    То стана като в приказката - две села се карат за него само и само да не е в тяхното ...


    Днес видях някъде че в София имало протестиращи - 5 пчелари на кръст, до тях 20 полицай и 1 камера на някаква телевизия.... някой знае ли дали е вярно това?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    То стана като в приказката - две села се карат за него само и само да не е в тяхното ...


    Днес видях някъде че в София имало протестиращи - 5 пчелари на кръст, до тях 20 полицай и 1 камера на някаква телевизия.... някой знае ли дали е вярно това?
    http://www.fermer.bg/%D0%BD%D0%B0%D0...news16416.html
    Предпочитам да пия от извора.

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    съжалявам, но пак си е .......
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    съжалявам, но пак си е .......
    Така ще е докато пчеларските организации са "лидерски". Лидерите се имат за богопомазани и им е тясно на една маса с единна позиция да са. Организациите още робуват на комунистическото , "вождистко" мислене. "Богоизбраният" ВОЖД ще поведе масите. Какви маси?Какъв лидер? Какъв вожд?
    За две седмици не правителствени организации с екологично мислене във Франция събраха няколко стотин хиляди подписа под интернет петиция за пълна забрана на неоникотиноидите в страната им. Резултатът е ЗАБРАНА.
    У нас и не се говори за това. При толкова интелигентни и велики вождове, що поне един не се сети да направи подобна петиция.Що не се опита да поиска помощ и съдействие от други други организации от Европа и света за натиск срещу корумпираното министерство? Мултинационалните отровители на живота и природата натискат с всички средства, а на нашите вождове са им виновни "масите".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    И каква е основната ти идея? Нещата да бъдат оставени в ръцете на тълпата, на "плебса", без идеи, без ясни цели, без стройна организация? Или да търсим нови вождове?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Да търсим ново племе, смятам аз?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #20
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Така ще е докато пчеларските организации са "лидерски". Лидерите се имат за богопомазани и им е тясно на една маса с единна позиция да са. Организациите още робуват на комунистическото , "вождистко" мислене. "Богоизбраният" ВОЖД ще поведе масите. Какви маси?Какъв лидер? Какъв вожд?
    За две седмици не правителствени организации с екологично мислене във Франция събраха няколко стотин хиляди подписа под интернет петиция за пълна забрана на неоникотиноидите в страната им. Резултатът е ЗАБРАНА.
    У нас и не се говори за това. При толкова интелигентни и велики вождове, що поне един не се сети да направи подобна петиция.Що не се опита да поиска помощ и съдействие от други други организации от Европа и света за натиск срещу корумпираното министерство? Мултинационалните отровители на живота и природата натискат с всички средства, а на нашите вождове са им виновни "масите".
    Чети повече, мисли повече, пиши по-малко! Раздаваш ръчички, а дори не си правиш труда да помислиш какво казваме. Ето пример -> http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post91064
    Оцветил съм в червено текста, който трябва да се види. Помисли защо съм го зачервил така, а след това помисли дали съм съгласен с това. След това помисли и какво да направиш с ръчичката си. Дони ти го каза същото нещо преди няколко дни, но ти не четеш, а си против само и само да имаш някаква позиция. Аз мога да ти кажа защо съм против някаква група да контролира ограниченото използване на неоникотиноидите.
    1. Кои са тези "лидери" в групата и кого представляват?
    2. МЗХ не ни питат дали сме съгласни с използването, а ни казват ще "сложим тука няколко човека от вашите да контролират". Какво ще контролират, ще ходят по нивите ли?!?!
    3. Не трябва да изпращаме представители в тази група, защото това означава, че сядаме на масата. Това съм го обяснявал наскоро. Ние не сме съгласни с използването на пестицидите, а сядането на масата означава, че сме съгласни с "контролираното" използване.

    Дай твоите аргументи, защо ти си против, а не просто да скачаш като навит на пружина. Нищо няма да постигнем, ако някакви пишман вождове ни представлява, а повечето са точно такива.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •