Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220

    Опрашване на череши

    Днес ми се обади жена,на която и трябват 100бр семейства за опрашване на череши.Аз не мога да и свърша работа защото ми е много далеч.Но и обещах,че ще направя запитване сред колегите.Става дума за село Гъбарево(или нещо такова) район Казанлък.Може с-вата да са на повече от един човек,за пари и заплащане незнам нищо,договорете се .При интерес ще дам тел.номер

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Ех да беше по-на близо

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    И аз съжалявам,но по-важното е,че опрашването става все по-търсена услуга

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Петко Станчев Виж публикацията
    Днес ми се обади жена,на която и трябват 100бр семейства за опрашване на череши.Аз не мога да и свърша работа защото ми е много далеч.Но и обещах,че ще направя запитване сред колегите.Става дума за село Гъбарево(или нещо такова) район Казанлък.Може с-вата да са на повече от един човек,за пари и заплащане незнам нищо,договорете се .При интерес ще дам тел.номер
    Миналата година един приятел пчелар ми се оплака от подобен случай. Някакъв се свързал с него за опрашване на череши. Без плащане, само меда, който му съберат пчелите. Той си отнесъл кошерите и пет дена след като цъфнали черешите оня му казал да дойде да си събира кошерите защото ще пръска. Та за колегата останало само мъкненето на кошерите.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Хората които гледат череши масово пръскат при цъфтеж.
    Задължително ако решите да опрашвате сключете договор в който включете клаузи за обезщетения при отравяне, кражба и т.н.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    договор

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Хората които гледат череши масово пръскат при цъфтеж.
    Задължително ако решите да опрашвате сключете договор в който включете клаузи за обезщетения при отравяне, кражба и т.н.
    При лекцията на Бормалийски в Добрич говори и за опрашването на черешите което е перо в неговия бизнес ето видео вижте какво казва по въпроса

    http://pcheladobrich.com/art/boris-b...deo-snimki-/57
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Аз втора година по ред ще ходя на опрашване. Градината е малка 40 дкр. Ще карам 20 кошера. Собственика е младо разбрано момче, спи там докато пчелите са при него и без това казва, че вече си е закара техниката и да си я пази. Преди да пръска -1 ден ми се обажда, отивам затварям и така. Пръска се при 10% цъфтеж с някакъв тор и вече на превала пак се пръска....

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Темата е за триене.Добре,че никой от форума не прояви интерес,защото същите тези хора дължали пари за три години на Бормалийски.Колко псувни щеше да има по мой адрес......

  10. #10
    Българският пчелар иска държавата да му дава, а не този който реално е заинтересован.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •