Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 29 от общо 29
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    17.02.2011
    Мнения
    29
    По-скоро е обрано семейство(загинало или много отслабнало преди това...)

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Обрано семейство.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Mixi Виж публикацията
    Здравейте,
    Бих искала да използвам темата и качвам снимка с въпрос, това ли е нозематоза? Открих ги днес на прелките на кошер с рояк от миналата година, при който имаше голям подмор зимата.
    Утре ще прегледам вътре, че днес бяха много агресвини и ме съмнява, че са били пчели крадци. Тази вечер го преместих в друг двор на 2-3км, за да запазя другите на пчелина. Ще пиша утре какво сме открили.
    Прикачен файл 6481
    аз като новобранец в бранша бих заложил на загинал кошер през зимата а това са крадци но нека колегата отвори ще каже

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2015
    Мнения
    16
    Имахме такова предположение, благодаря!
    Мърлявите петна по прелката не са болест, което много ме успокоява.
    Тази сутрин има по една две пчели, но да се стопли още малко и ще го проверим. Ще ви пиша по-късно.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2015
    Мнения
    16
    Здравейте,
    Минавам да дам отчет, защото нали това е идеята на форумите.
    Спред един Пчелар от форума петната от снимките си е чиста нозматоза, по негов съвет третирах всички семейства. Въпросното вечерта преместихме в друг двор на 1-2км, като на сутринта установихме, че кражба е имало, защото излитаха по 2-3 пчели, но се надявам, че ще оцелее, въпреки че не ни позволи да го прегледаме.
    След 3дни ще повторим третирането, като мисля да правим прифилактика всяка пролет. Все пак от няма и една година имаме кошери и всичко ни е ново и непознато.
    Успех на ваички!

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    При такова зацапване на входа от крадци няма щанс семеиството да е живо ,наи малко маиката е мортос нормално семеиство се пази.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Цитат Първоначално публикувано от Mixi Виж публикацията
    Здравейте,
    Минавам да дам отчет, защото нали това е идеята на форумите.
    Спред един Пчелар от форума петната от снимките си е чиста нозматоза, по негов съвет третирах всички семейства. Въпросното вечерта преместихме в друг двор на 1-2км, като на сутринта установихме, че кражба е имало, защото излитаха по 2-3 пчели, но се надявам, че ще оцелее, въпреки че не ни позволи да го прегледаме.
    След 3дни ще повторим третирането, като мисля да правим прифилактика всяка пролет. Все пак от няма и една година имаме кошери и всичко ни е ново и непознато.
    Успех на ваички!

    Колега,с какво третира останалите кошери и ако не е проблем по чий съвет.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2015
    Мнения
    16
    Нямам идея какво става вътре, не можем да ги отворим, адски злобни са и хвърчат, като пирони. В понеделник отново ще ги третираме, пък каквото дойде. Няма да ги тормозим известно време. Кошера беше с мого сериозен подмор през зимата и преди 13-15-тина дни му придадохме пило с пчели на 2 рамки. Може да не са си уеднаквили миризмите, може старите пчели от кошера, от който придадохме да е нападнал, не знам. Сега кошера с остатъка от пчелите вътре е на сигурно място, далеч от пчелина, та, или ще се оправи, или няма.

    Юли1971, третирахме по рецепта, която учителя ни пчелар е казал на мъжът ми, а тя е 1л:1кг сироп + 5мл йодова тинктура 5%, като се дава по половин литър на семейство два пъти за три дни.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Чувал съм подобна рецепта от известен пчелар само че 2-3 през седмица иначе дозите са същите но аз не съм я прилагал и нямам мнение според мен е препоръчително този кошер да го разглеждаш като евентуален заразоносител и да не ползваш питите от него но ти си знаеш.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •