Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Съгласни ли сте с предложението в темата?

Гласували
62. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    54 87.10%
  • Не

    5 8.06%
  • Пет пари не давам

    1 1.61%
  • Авторът на темата е гъз - мразя го

    2 3.23%
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 42
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски

    Предложение за раздел "пчеларска енциклопедия"

    Здравейте, имам една идея.

    Мислите ли, че би било добре да има раздел или подраздел във форума, кръстен "пчеларска енциклопедия" или "пчеларски тълковен речник"?

    Темите в него да са основополагащи. Например: "Пило", "Майка", "Търтеи", "Дадан-Блат", "Лангстрот- Рут", "Рамка", "Вадене на мед", "Добиви"... и т.н.

    Във всяка такава тема да има линкове към теми, където са обсъждани тези въпроси, но също така и изказвания по темата.

    СУПЕР ВАЖНО! Всеки пост дори малко "не по темата" да се трие без коментар!

    Защо предлагам това? Защото когато аз започнах с пчелите се учех от този форум (и продължавам да го правя, но все по-трудно), но тогава "въпросите на начинаещите" бяха 2 страници, а сега са 244, повтарям 244 . Кой би могъл да прочете това, за да намери съвета който търси?

    Казвам ви. Когато започвах, на всеки 10 минути ходех да ровя в телефона/форума за отговори на въпроси от типа "как да различа пило от мед" и "майка от търтей". Да не говорим, че в целия нет няма систематизирана информация за пчеларството на български.

    Съзнавам, че ще има доста работа за "организиране" на такъв раздел - с линкове и т.н. Но не е необходимо само модове да оформят раздела. Всеки който има желание може да "пейства" линкове към теми, а модовете да търкат нерелевантните и спамерските постове (олеле колко много Български в един абзац...)

    Последния отговор в анкетата е специално за "фенове"
    Този пост е редактиран от koragroup; 16.03.2016 в 22:28. Причина: редакция
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Здравейте, имам една идея.

    Мислите ли, че би било добре да има раздел или подраздел във форума, кръстен "пчеларска енциклопедия" или "пчеларски тълковен речник"?

    Темите в него да са основополагащи. Например: "Пило", "Майка", "Търтеи", "Дадан-Блат", "Лангстрот- Рут", "Рамка", "Вадене на мед", "Добиви"... и т.н.

    Във всяка такава тема да има линкове към теми, където са обсъждани тези въпроси, но също така и изказвания по темата.

    СУПЕР ВАЖНО! Всеки пост дори малко "не по темата" да се трие без коментар!
    ..............
    Хванал си направо бика за рогата! Именно от там трябва да се почне - от терминологията! Кратко,ясно и на разбираем език дефиниран или описан всеки термин или предмет, свързан с пчеларството. Това е нещо като азбуката - първо научаваш нея и после започваш да четеш книги и статии.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Гласувах с НЕ и искам да кажа защо. Такъв раздел е хубаво ако се направи, но той трябва да е в сайта, а не във форума. Примерно в секцията базови познания. Просто форума е форум, някой дава тема за разговор и всички пишат кой каквото се сети по темата, както акъл го учи, такова му е предназначението на форума.

  4. #4
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Последния отговор в анкетата ме изкефи и не можах да се сдържа.
    Малко хумор и самоирония.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Не, защото информацията е тук, но на новодошлите не им се чете и им идва най-лесно да пляснат където и да е поредния въпрос, който е дъвкан многократно. След това идват дежурните лаладжии и всезнайковци всеки с по няколко хиляди безсмислени поста и осират поредната тема. Модераторите като правило не се включват и така толерират разводняването - спам, офтопик и повтарящи се теми от рода на "кой кошер е най подходящ", "с колко да започна", "каква боя" и т.н.
    Идеята няма да проработи, понеже пак опираме до спазването на правилата на форума и администрирането му.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Не, защото информацията е тук, но на новодошлите не им се чете и им идва най-лесно да пляснат където и да е поредния въпрос, който е дъвкан многократно. След това идват дежурните лаладжии и всезнайковци всеки с по няколко хиляди безсмислени поста и осират поредната тема. Модераторите като правило не се включват и така толерират разводняването - спам, офтопик и повтарящи се теми от рода на "кой кошер е най подходящ", "с колко да започна", "каква боя" и т.н.
    Идеята няма да проработи, понеже пак опираме до спазването на правилата на форума и администрирането му.
    Това, което казваш е така, но има своето решение:
    1. Вписва се в правилата въпросната секция, като задължителна за изчитане от новорегистрираните потребители.
    2. При регистрация, първото нещо за четене да са правилата на форума, от където новорегистрираният потребител се информира, че не може да пуска теми и мнения, без да е изчел въпросната секция.
    3. Едва когато форумният софтуер отчете, че потрябителят е минал през всички теми от въпросната секция, да му се появяват бутоните за мнения ниви теми или дори да му се разкрива останалата част от форума.
    4. Ако потребителят е добре запознат с материята на темите или е просто търговец, минава през тях фиктивно, ако не - чете и тогава задава въпроси.
    5. Безкомпромисни действия от страна на админите и модераторите - всяка пусната нова тема, чиито отговори се съдържат в тази секция да бъде трита моментално, а потребителят получава ЛС с линк към секцията и настояване да я изчете преди отново да задава въпроси.

    Разбира се трябва да се изкаже и Матеев дали подобна реализация е възможна на софтуерно ниво...и дали той като собственик въобще смята идеята въвеждането на подобни мерки за допустими в неговия форум.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Темата е добра и идеята е добра. Готов съм да я реализирам на секундата и да създам още един раздел във форума. Въпросът е кой ще свърши останалата работа? Та тя е КОЛОСАЛНА !!! Та от тази гледна точка аз съм силно скептичен към идеи от типа "Аз давам акъла, но нека някой друг да свърши работата".

    С две думи - ако има кандидати, склонии да работят по оформянето на този раздел и по запълването му с чиста информация, аз съм готов да ги подкрепя. Дори мога да им дам модераторски права върху този раздел, за да си вършат по-добре работата и да почистват постингите на дежурните спамаджии, които с кеф ще серат на метеното.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Темата е добра и идеята е добра. Готов съм да я реализирам на секундата и да създам още един раздел във форума. Въпросът е кой ще свърши останалата работа? Та тя е КОЛОСАЛНА !!! Та от тази гледна точка аз съм силно скептичен към идеи от типа "Аз давам акъла, но нека някой друг да свърши работата".

    С две думи - ако има кандидати, склонии да работят по оформянето на този раздел и по запълването му с чиста информация, аз съм готов да ги подкрепя. Дори мога да им дам модераторски права върху този раздел, за да си вършат по-добре работата и да почистват постингите на дежурните спамаджии, които с кеф ще серат на метеното.
    Двоумя се - дали да подреждам или да....... Да, Матеев отдавна каза, че такива права няма да ми даде никога. Жалко. Явно само ще .....

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Темата е добра и идеята е добра. Готов съм да я реализирам на секундата и да създам още един раздел във форума. Въпросът е кой ще свърши останалата работа? Та тя е КОЛОСАЛНА !!! Та от тази гледна точка аз съм силно скептичен към идеи от типа "Аз давам акъла, но нека някой друг да свърши работата".

    С две думи - ако има кандидати, склонии да работят по оформянето на този раздел и по запълването му с чиста информация, аз съм готов да ги подкрепя. Дори мога да им дам модераторски права върху този раздел, за да си вършат по-добре работата и да почистват постингите на дежурните спамаджии, които с кеф ще серат на метеното.
    Матеев, ти сериозно ли?
    аз съм силно скептичен към идеи от типа "Аз давам акъла, но нека някой друг да свърши работата".
    Ти как си избираш модератори? Само да кажа, това не е първия форум във вселената...

    И някак, не може да се довериш на някого да ти е общински представител, а да се съмняваш какво ще ти помага във форума...

    С моите извинения, куца ти корпоративния пчеларски мениджмънт.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Аз съм за, тази енциклопедия ще е най уникалната, най точната, най обширната, най интересната и най посещаваната (има хора който ще се погрижат за това).
    Пример- поилка за пчели
    И от тук се почва от какъв материал къде да е разположена спрямо Ин и Ян енергийте и т.н. а послеееее
    с каква вода чешмяна ли ,дъждовна ли , от сондата ли , светена ли (то среброто е антисептик) пък после със сол ли или не ама с каква сол хималайска каква ли и т.н. Просто Бижо Бижев, Любен Радоев и другите класици ще бъдат засенчени.
    И накрая ако пойлката бъде съобразена с всички полезни мнения и има претенции за изчерпателност то любитела пчелар четейки ще се зачуди дали не трябва да си направи и тест за интелигентност преди да продължи.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •