Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Съгласни ли сте с предложението в темата?

Гласували
62. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    54 87.10%
  • Не

    5 8.06%
  • Пет пари не давам

    1 1.61%
  • Авторът на темата е гъз - мразя го

    2 3.23%
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 42
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    И да довърша...
    ...
    Корчев, аз лично хем се мъча да те подкрепя, хем не ми идва ! Това твоето ми прилича на предварителни избори и когато ти казват: ДА, ти започваш да ангажираш други хора, да им търсиш кусури.За тегавия (не бих ползвал тази дума) интернет не отговаря никой в този форум ! Ако си получил нещо от Матеев на ЛС и го коментираш на глас,то ние как да разберем ???? А бе , я си карай наместничеството на Пепелина и не се впрягай много ! Живота е кратък, а енциклопедиите са мнооого животи !!!!!
    Този пост е редактиран от scutellator; 18.03.2016 в 10:37.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Хубаво е да има място, където всичко е систематизирано и лесно за намиране, но в един развиващ се форум - това е направо мисия невъзможна. Друг проблем е наличието на много теми с близко съдържание и напоследък забелязвам, че доста хора практикуват откриването на нова тема, вместо да се ровят в старите и затрупани със спам.
    Сега погледнах - в уеб сайтът има събрана и систематизирана основната информация, нужна на един прохождащ пчелар.
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Така е - във WEB сайта към форума наистина има много инаформация за начинаещите, която е събрана и систематизирана от целия интернет, но това е КОЛОСАЛНА РАБОТА, отнела стотици часове време. Не знам дали същото ще е възможно и във форума - все пак нека не забравяме, че всичко се прави на ДОБРОВОЛНИ НАЧАЛА.

    Та от тази гледна точка съм готов да приветствам всяка една добра инициатива, свързана с форума, и да създам необходимите условия за нейната реализация, стига обаче наистина да има хора, които са съгласни да свършат работата, а именно:
    1. От мене - да създам раздела и да дам модераторски права на един или повече от кандидатите
    2. От членовете на форума и от кандидатите - да започнат постепенно да попълват този раздел с ЧИСТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА НАЧИНАЕЩИ
    3. От модераторите на раздела (включая и от новите кандидати) - безогледно триене на всеки един спам, което ще създаде много междуличностно конфликти, които пак трябва да бъдат изтривани.
    4. От членовете на форума - спазване на специалните права на раздела, което не съм убеден, че ще се случи.

    Та това е моето мнение - казвате и веднага го създавам този раздел, и с това моята работа се изчерпва. Нека преди това обаче поне един човек да каже - искам да се грижа за развитието на този раздел.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ами то е ясно ще перифразирам една известна фраза
    Не какво е направил форума за вас а вие какво сте направили за него.(В няколко теми се вихри спор какъв трябва да е форума сега имат частична възможност да го направят).
    Г-н Матеев всеки ден все повече се уверявам че сте чели Николо̀ Макиавѐли и не само сте го чели.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами то е ясно ще перифразирам една известна фраза
    Не какво е направил форума за вас а вие какво сте направили за него.(В няколко теми се вихри спор какъв трябва да е форума сега имат частична възможност да го направят).
    Г-н Матеев всеки ден все повече се уверявам че сте чели Николо̀ Макиавѐли и не само сте го чели.
    Аз предлагам да създадем тема в която да описваме кои сме тези които СМЕ чели книги на велики автори и тези, които СМЕ чели само вицовете на s3s3s3 от темата за вицове и шеги.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Идеята е добра и може би да стане много хубава енциклопедия.

    Имам предложение не знам дали е приложимо (обещавам да положа максимални усилия повече да не ръся овчи мисли).
    Александър Дюма е написал много книги някой от тях ще останат завинаги но има малка подробност мисля че е работил с около 200човека и то през 1830г.-до не знам коя си.Та енциклопедията не може ли да започне като чернова (с всичките спамове и глупости ) и желаещия или желаещите (надявам се да има г-н.Матеев дава тази възможност ) да вземе само най доброто и да го пренесе на белова до която нямаме достъп за спам. Така ще има по малко конфронтации и няма да има засегнати от изтрити постове (това че в един пост пишеш глупост не означава че в друг няма да напишеш нещо наистина добро).

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Идеята е добра и може би да стане много хубава енциклопедия.

    Имам предложение не знам дали е приложимо (обещавам да положа максимални усилия повече да не ръся овчи мисли).
    Александър Дюма е написал много книги някой от тях ще останат завинаги но има малка подробност мисля че е работил с около 200човека и то през 1830г.-до не знам коя си.Та енциклопедията не може ли да започне като чернова (с всичките спамове и глупости ) и желаещия или желаещите (надявам се да има г-н.Матеев дава тази възможност ) да вземе само най доброто и да го пренесе на белова до която нямаме достъп за спам. Така ще има по малко конфронтации и няма да има засегнати от изтрити постове (това че в един пост пишеш глупост не означава че в друг няма да напишеш нещо наистина добро).
    Не разбрах каква е връзката между мислите ти за форума и това изречение: "Александър Дюма е написал много книги някой от тях ще останат завинаги но има малка подробност мисля че е работил с около 200човека и то през 1830г.-до не знам коя си." Май малко усилия полагаш?

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Не разбрах каква е връзката между мислите ти за форума и това изречение: "Александър Дюма е написал много книги някой от тях ще останат завинаги но има малка подробност мисля че е работил с около 200човека и то през 1830г.-до не знам коя си." Май малко усилия полагаш?
    Дюма пише мисля около 400 романа използвал е помощта на множество други писатели и помощници за информация.
    Огюст Маке е този, който обрисува прототипа на "Граф Монте Кристо", той има и значителен принос в "Тримата мускетари" и продълженията, и някои от другите романи на Дюма. Докато работят заедно, Маке предлага сюжети, а Дюма добавя детайлите, диалозите и завършеците на историите.

    Идеята бе че работата в екип е по ползотворна от самостоятелната. Дюма нямаше да напише толкова романи без помощници.
    Тази енциклопедия ако почне да се пише и всеки от нас ако отдели по малко време за нея може да стане нещо наистина добро но това ще бъде един колосален труд който за сам човек ще е трудно и би отнело много време виж само темата за Вароатозата е над 100стр.

    Но от тази трънка заек няма да изкочи досега само 50ина човека са гласували за.

    А иначе би станало нещо уникално без спам без реклами интересува те нещо влизаш и четеш - трупаш знания и споделен опит наготово,но няма мераклии.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Дюма пише мисля около 400 романа използвал е помощта на множество други писатели и помощници за информация.
    Огюст Маке е този, който обрисува прототипа на "Граф Монте Кристо", той има и значителен принос в "Тримата мускетари" и продълженията, и някои от другите романи на Дюма. Докато работят заедно, Маке предлага сюжети, а Дюма добавя детайлите, диалозите и завършеците на историите.

    Идеята бе че работата в екип е по ползотворна от самостоятелната. Дюма нямаше да напише толкова романи без помощници.
    Тази енциклопедия ако почне да се пише и всеки от нас ако отдели по малко време за нея може да стане нещо наистина добро но това ще бъде един колосален труд който за сам човек ще е трудно и би отнело много време виж само темата за Вароатозата е над 100стр.

    Но от тази трънка заек няма да изкочи досега само 50ина човека са гласували за.

    А иначе би станало нещо уникално без спам без реклами интересува те нещо влизаш и четеш - трупаш знания и споделен опит наготово,но няма мераклии.

    Пропусна да споменеш и учителя му по фехтовка Огюстен Грисиер. И, че в последствие романа е забранен от Николай I, Дюма е обявен за персона нон грата. Що не казвате от къде ги вземате тез материали, та трябва човек да се рови за да се ограмотява?

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Пропусна да споменеш и учителя му по фехтовка Огюстен Грисиер. И, че в последствие романа е забранен от Николай I, Дюма е обявен за персона нон грата. Що не казвате от къде ги вземате тез материали, та трябва човек да се рови за да се ограмотява?
    Специално ти няма нужда да се ограмотяваш а това го знаех от преди без Огюст Маке, а аз съм бил 18г. държавен хрантутник и съм чел доста само че сега в главата имам една каша от информация и си помагам с Google. Но това няма нищо общо с темата.
    А прочете ли че Дюма е бил хибрид е това не го знаех та и от Google има полза.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •