Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 12 от общо 12
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Магазините не съм ги махал. Основи в тях, при първа възможност- през една. Ровене в плодника, при безветрие и 20 градуса. За запасите съм съгласен, ако си в някой балкан, а наблизо няма модерен земеделец. Фен на Синджента, Баер и др.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    Преди 2 дни разговарях с един пчелар (опитен) с 100 кошера , ми сподели една технология - температурата ако е над 5 градуса , си ги човъркал спокойно и подхранвал октомври,ноември , декември и след това ги зазимявал.Как бихте коментирали това и има ли положителни неща.
    Aми за това освен въпроса "какво правиш" се пита и "защо го правиш" - занаят не се копира, а се разбира. Сега ние трябва да гадаем поради що практикува по този начин - не знам, но при мен е напълно безсмислено. Ако почна да подхранвам от октомври и продължа ноември, и декемеври, то пило ще имам и януари, за кога да зазимявам, като около трифон зарезан почвам да ги подбуждам - като ще съм почнал един път изобщо няма и да спирам, само за някакъв си един месец. После - казваш, че ги човъркал, ок, но за какво: основи ли им подава, пило ли разпределя, разширява ли ги, за отводки ли ги гласи. При мен като мине септември имам само един преглед за зазимяване - имат ли мед, имат ли майки, празните пити вън и толкова, за какво да ги отварям, какво да ги човъркам и то при температури в рисковите зони, условия, климат, нападения лесно стават, паша няма, жилят и т.н.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •