Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 87
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Vertex Виж публикацията
    Колеги , с какво е по-добре да се стимулират пролетно време семействата? захарен неинвентиран сироп 1:1 или меден сироп 1:1. Също искам да попитам: може ли да се храни примерно с количество от 500 600 мл наведнъж на семейство,тъй като нямам възможност да ходя през ден? Възможно ли е да вкисне сиропа ако е меден и да направя някоя беля? Благодаря предварително !
    А случайно да си попрочел нещо от форума преди да попиташ? Подхранването е дъвкано десетки пъти тук и има поне една изчерпателна тема по въпроса. Да не говорим за ползване на Гугъл.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    17.03.2016
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    общ.Невестино
    Попрочетох колега, но ми прави впечатление ,че всички хранят със захарен сироп, а при мен въпроса е по-скоро за подхранване с меден сироп. Бих подхранвал пролетта със захарен сироп, само ако действа по различен начин за стумилирането на семействата,само през пролетта и ако някой потвърди ,че е за предпочитане. Не виждам защо трябва да се заяждаш вместо да удариш една ръка ако знаеш.Нали форума е за да си помагаме. Прочетох хиляда мнения за хранене със захар, но не точно това ме интересува. Не виждам какво лошо има да попитам за нещо, на което за да намеря отговора трябва да си загубя целия ден и я го намеря, я не.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Vertex Виж публикацията
    Попрочетох колега, но ми прави впечатление ,че всички хранят със захарен сироп, а при мен въпроса е по-скоро за подхранване с меден сироп. Бих подхранвал пролетта със захарен сироп, само ако действа по различен начин за стумилирането на семействата,само през пролетта и ако някой потвърди ,че е за предпочитане. Не виждам защо трябва да се заяждаш вместо да удариш една ръка ако знаеш.Нали форума е за да си помагаме. Прочетох хиляда мнения за хранене със захар, но не точно това ме интересува. Не виждам какво лошо има да попитам за нещо, на което за да намеря отговора трябва да си загубя целия ден и я го намеря, я не.
    Защо ти е да подхранваш с меден сироп чел съм за 1част мед:1 част захар към 2 части вода
    Но меден сироп 1:1 честно казано не го разбирам мед за подхранване да, като го разредиш с малко вода разбирам но 1:1 не виждам никаква логика предполагам ми липсват знания защо си го решил така.
    Питам от любопитство неми се рови в нета да чета някакви теории и да предполагам на коя си се спрял. А и аз си имам една теория недоказана и ненаучна но подхранване с мед дори от собствени кошери крие риск от А.Г.

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Веднъж подхранвах с меден сироп и подхранваното семейство бе нападнато! От тогава повече не съм подхранвал по този начин.

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    17.03.2016
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    общ.Невестино
    Ами мисля за подхранването с медения сироп защото в захарта знам,че няма нищо полезно за разлика от меда, а и да не се изтощават пчелите. За А.г. и за нападенията съм съгласен с вас и явно с медения сироп наистина можеш да си вкараш голям автогол.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Сега, ако техниката ти на пчеларстване тотално изключва възможността за обмен или досег на оборудване и пчели, директно или индиректно /напр. чрез ръцете ти/ от кой да е към кой да е кошер от стопанството ти, то тогава наистина не се занимавай с медения сироп. В противен случай отиваме в темата за митове и легенди. За да има пък нападение при подаване на меден сироп трябва да има наличие и на някои други условия. Или просто подаващият да не е спазил някои съществени изисквания. Но това наистина многократно е обсъждано тук, както така любезно ни припомни Бате Мишо. По първото ти изречение пък хептен не ми се говори, наистина прекалено много сме го дъвкали. Все пак да те успокоя, медът и производните му като храна за пчелите, все още има не малко поддръжници у форума.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Vertex Виж публикацията
    .... Не виждам защо трябва да се заяждаш вместо да удариш една ръка ако знаеш.Нали форума е за да си помагаме. Прочетох хиляда мнения за хранене със захар, но не точно това ме интересува. Не виждам какво лошо има да попитам за нещо, на което за да намеря отговора трябва да си загубя целия ден и я го намеря, я не.
    Не се заяждам, просто плявата във форума нарасна драстично, а това отказа доста от знаещите да пишат и споделят тук. А както става ясно и от някои други коментари, въпросите ти са дъвкани многократно.

    Относно медения сироп - както valaz спомена има опасност от нападение, а уважаемият jordanov споменава за условията, които го предизвикват. Ще избегнеш нападение, ако дадеш сиропа привечер като захлади при намален или спрян летеж. Действаш бързо и прецизно - без да окапваш по кошера и таблата и хубаво затваряш хранилката. Можеш и да стесниш входовете на кошерите, които подхранваш с меден сироп. През нощта сиропът ще е вдигнат.

    Аз давам меден сироп след като измия центрофугата и съдовете, които съм позвал при ваденето на меда. Толкова от мен. Пиши какво си направил.

  8. #48
    Може и да ми се смеете но познат пчелар ми каза че през зимния сезон слага подхранващите пити в хранилката,Този вариант удачен ли е,Задавам този въпрос защото кошерите ми нямат разстояние между рамките и дървения капак и зимата подхранването с готови пити беше цирк,Кошерите са Дадан блат

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Vertex Виж публикацията
    да не се изтощават пчелите.
    В това отношение дали ще е захарен или меден сироп, няма съществена разлика - същото и по въпроса за нападенията.


    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    ........,
    Вариянта за хранилката - да; вариянта за зимата - според зависи.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    Може и да ми се смеете но познат пчелар ми каза че през зимния сезон слага подхранващите пити в хранилката,Този вариант удачен ли е,Задавам този въпрос защото кошерите ми нямат разстояние между рамките и дървения капак и зимата подхранването с готови пити беше цирк,Кошерите са Дадан блат
    И моите кошери нямат място за поставяне на питка над рамките под покривната табла. Затова махам покривната табла, поставям питката и покривам плодника с найлон. Още по-добре, покриването с найлон да става още есента. В такъв случай, поставям над рамките клечка за повдигане на найлона, за да могат пчелите да преминават над рамките през зимата.

 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •