Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 51
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    21.05.2019
    Мнения
    11
    Здравейте.реших следващата година да си почина и да засея двора -1 дка.с асклепиас.Имам информация че за дружно поникване е необходима естествена зимна стратификация на семената.така.че съм решил да го засея предзимно.Някой ползвал ли е тази технология.И второ.започва ли да цъфти първата година.Поздрави.Васил.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    За технологията не знам, но имам асклепиас на 2 години и още не е цъфтял. Израсна висок ~ 150см, здраво,тъмно зелено стебло, но цвят до сега няма.

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Аз го засявам в кофички от кисело мляко в края на март и през целия април и когато разсада стане висок 10 -15 см и отмине опасността от слана го разсаждам на постоянно място,заедно с почвата от кофичката.Не понася разкъсване на коренчетата.През първата година цъфтят само единични растения,но на втората година си цъфти масово.

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Здравейте колеги пчелари.Дойде времето за сеитба на Асклепиас.Имам ограничено количество семена,които изпращам по Еконт. 100 бр за 4лв, 200 бр за 6лв,500 бр за 10 лв.А ето линк от руските колеги https://www.youtube.com/watch?v=TDvSfx14S1k
    Днес си правих инвентаризация на семената и ще имам малко в повече ,които няма да засея.Ако някой иска,да се обади.тел_0885040848 .Желая ви весело посрещне на Новата година.Дано пчеличките да иззимят добре и да има богат урожай. Борисов.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Здравейте колеги пчелари.Дойде времето за сеитба на Асклепиас.Имам ограничено количество семена,които изпращам по Еконт. 100 бр за 4лв, 200 бр за 6лв,500 бр за 10 лв.А ето линк от руските колеги https://www.youtube.com/watch?v=TDvSfx14S1k
    Здравейте колеги,изпратил съм на всички които ми се обадиха.Точно сега е времето за сеитба на Асклепиаса.Като намалява местната медоносна растителност трябва да си създаваме нови медоноси.Дано тази година да е по добра за всички.Поздрави.Борисов.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Здравейте колеги,изпратил съм на всички които ми се обадиха.Точно сега е времето за сеитба на Асклепиаса.Като намалява местната медоносна растителност трябва да си създаваме нови медоноси.Дано тази година да е по добра за всички.Поздрави.Борисов.
    Имаш ли нещо хартисало?

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Имам още малко семена Асклепиас за посев.тел.о885о4о848.

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Необходима ли е стратификация на семената преди засяване?

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Необходима ли е стратификация на семената преди засяване?
    Не е необходима стратификация.Аз ги сея в кофичките и си никнат нормално.Цяла зима семето е било навън под един навес.

  10. #50

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •