Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 51
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Здравейте колеги пчелари.Дойде времето за сеитба на Асклепиас.Имам ограничено количество семена,които изпращам по Еконт. 100 бр за 4лв, 200 бр за 6лв,500 бр за 10 лв.А ето линк от руските колеги https://www.youtube.com/watch?v=TDvSfx14S1k

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Здравейте колеги пчелари.Тая година поради топлото време асклепиаса дръпна доста в растежа си и ще цъфне по рано.От няколко години практикувам следното с цел забавяне на цъфтежа.Минавам с косачката с кордата високо и покосявам върховете на растенията,които след известно време се разклоняват и дават повече странични колтуци които завършващи с цветове.Може и с ръчната коса.По този начин цъфтежа се забавя с двадесетина дни.Открих го случайно когато без да искам окосих няколко стръка.Споделете как се развиват разсадите на хората на които изпратих семена.Желая на всички много мед и добра цена за реализация на продукцията.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    06.03.2017
    Мнения
    4
    Разсада едвам тръгна,в момента е на ниво за пикиране.Много от семките не поникнаха,струва ми се, че си го събирал зелен.Как смяташ, дали да го пикирам или да го садя направо от сандъчето.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Трябваше да го засееш в табла за разсади или в чашки,кофички от мляко.Опитай да го пикираш внимателно,че не понася разкъсване на корените.Написал съм точно как се засява.А семената имат кълняемост над 80% и аз винаги слагам повече.Успех.

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Здравейте колеги пчелари.Дойде времето за сеитба на Асклепиас.Имам ограничено количество семена,които изпращам по Еконт. 100 бр за 4лв, 200 бр за 6лв,500 бр за 10 лв.А ето линк от руските колеги https://www.youtube.com/watch?v=TDvSfx14S1k
    Обявата е актуална и тази година. тел. 0885040848 Борисов.

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31
    здр колега, ако имаш от тези семена може ли да ми пратиш 100бр. мерси

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Как да ги изпратя,като не ти знам адреса? Обади ми се по телефона да се уточним 0885040848 Борисов.

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Днес засях поредната партида семена асклепиас в чашки от кафе и кофички от кисело мляко.Жена ми мърмори,че съм напълнил остъклената тераса с разсади,но ще свикне.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2018
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    Мездра
    Благодаря на колегата! Днес си получих семенцата и започвам да правя разсад Имам само един въпрос преди това, защото ще ми е за пръв път...трябва ли да се пикира разсадът задължително, или мога просто да го започна в малко по-големи кофички (напр. от кисело мляко) и да го оставя така докато стане време да се засее?

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Няма нужда от пикиране,сей в кофичките по 4-5 семена и когато станат високи 15-тина см. ги посаждаш на разстояние 50 см заедно с почвата от кофичката.Така ще образуват общо храстче.Сей земеделецо,днес му е времето.

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •