Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 17 от общо 17
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Ще потърся някоя печатница и ще питам , благодаря ви колеги.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Влад
    Алуминиева ламарина от печатарски плаки. Има я в пчеларските магазини по2-3 лева. А под нея слагай фибран.

    Фибран слагам под капака над покривната дъска на кошера ти под ламарината ли я слагаш

  3. #13
    Така и така съм се разписал :D :D :D
    Капак по програмата енергийна ефективност :D :D :D
    Посъбрах малко фири от мдф 20 мм и ги слепих на необходимия размер(този на снимката е с цяло парче), отгоре им направих рамка за усилване от дъски 20 мм и вътре стериопор 20 мм . Отгоре ламарина от печатарската ,нещо не я удобрявам ама е най-евтина.Малко тежички станаха ама таман ще избегна тухлите :D :D :D



  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337

    Re: КАПАК НА КОШЕР

    [quote="Nic"]Понеже съм новобранец пчелар искам да Ви попитам, капака на кошера ЛР трябва ли да ляга плътно върху корпуса т.е така както ляга корпус върху корпус. Въпроса ми е продиктуван от това, че кошерите които закупих на капака им има в четирите края едни трупчета на които ляга върху корпуса, т.е не ляга по цялата дължина на страничните дъски на корпуса, а само на тези четири места. Покривната табла е тип "таванка" на Макрев.Благодаря Ви!

    Не е добре с трупчета в краищата!Имам такива и всяка зима се пъхат мишки и гущери.Когато се налива сироп,само да капне капка става страшно!Най добре е да лягат плътно по цялата дължина на корпуса или таблата.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Между рамките и надрамъчната покривна табла има 8-10мм разстояние, напълно достатъчно за питките.
    Класическата изработка на всички многокорпусни кошери е с 5мм разстояние между горната летва и покривната табла.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Между рамките и надрамъчната покривна табла има 8-10мм разстояние, напълно достатъчно за питките.
    Класическата изработка на всички многокорпусни кошери е с 5мм разстояние между горната летва и покривната табла.
    Тази класика ти гарантира бетонирането им,няма отлепяне после,8-10мм.за мен е практическото разстояние.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Няма спор, 10мм е много по удобно за подаване на питки!Фарарите ми са с 5мм и ги лепят предимно с прополис.Нямах представа когато започвах,че това изменение от стардарта е ценно,въпреки че питки не слагам.Когато има ранен прашец мисля че са излишни!ЛР ми са с 10мм разстояние и те пък лепят страшно с восък.
    1000 пчелари - 1000 технологии

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •