Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    23.01.2014
    Мнения
    1

    Преместване на пчелни кошери през месец март

    Колеги нуждая се от съвет за преместването на пчелни кошери на 15 км. от сегашния ми пчелин. Подходящо ли е времето и температурния диапазон през март за това , което съм намислил. Идеята ми е да бъдат преместени до края на тази седмица по точно в събота.
    Благодаря предварително за мненията ви!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от toshkata Виж публикацията
    Колеги нуждая се от съвет за преместването на пчелни кошери на 15 км. от сегашния ми пчелин. Подходящо ли е времето и температурния диапазон през март за това , което съм намислил. Идеята ми е да бъдат преместени до края на тази седмица по точно в събота.
    Благодаря предварително за мненията ви!
    Действай. Всичко ще е наред.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Давай смело!
    Само полека по дупките. За 15-20 мин. нищо няма да им стане, а и дистанцията е перфектна. Затвори ги рано преди да почнат да излизати ако имат мрежесто дъно го използвай за всеки случай. Ако кошерите са повече от 3-5 и те е страх, че може да има излетели пчели остави кошер да ги събере и го закарай на следващия ден.
    Един съвет само: не ги рови за да останат заклеени рамките и да не се разместват при транспорта.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •