Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 21

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2016
    Мнения
    3

    Как да започна да гледам пчели

    Здравейте искам да започна да гледам пчели но не знам кои кошери са по добри как се гледат пчелите как се захранват през зимата как се подрежда кошера с рамките изобщо нищо не знам ще се радвам ако някои ми да де насока как да почна какво ми трябва и т.н благодаря предварително

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Стоян96 Виж публикацията
    Здравейте искам да започна да гледам пчели но не знам кои кошери са по добри как се гледат пчелите как се захранват през зимата как се подрежда кошера с рамките изобщо нищо не знам ще се радвам ако някои ми да де насока как да почна какво ми трябва и т.н благодаря предварително
    Колега, знаеш ли какво? В момента ти ни молиш всички тук от форума да започнем да го пишем( форума ) от самото начало. Аз бих те помолил ти да започнеш да го четеш от начало и ще намериш необходимото, дори и повече от това което те интересува.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Адаш, всяка система има предимства и недостатъци! Разбери каква е преобладаващата за твоя район и действай! Сложи на кантара плюсовете и минусите, на твоя избор и ако положителните аспекти те кефят, скачай в дълбокото! Започни с толкова бройки, колкото можеш да си позволиш. Аз се отпуших с десет отводки, които развих ама на другата пролет оцеляха само 4? Така че пак бих започнал с толкова, ама сега от 10 ще ми оцелеят 20!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Все още има време, нека първо намери пчелар, който да му покаже какво е кошер, рамка, хранилка, пило открито, пило запечатано, запечатан мед, венец, пчела, търтей и майка. После като чете ще разбира за какво става на въпрос. Теорията и практиката вървят ръка за ръка. Макар, че в нета има снимки и клипове за всичко. И да започне първо с две пчелни семейства, за да може ако едното закъса, да помага от другото. В действителност ДБ е по-лесен за обслужване. Ако се ориентира към модулния кошер на Младен Котларски, винаги може да промени системата.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Отиваш на твоето село, намираш някои пчелар отиваш на пчелина му и започваш да ги гледаш. Да ги гледаш не се иска никакви умения просто ги гледаш виж, ако искаш нещо повече във форума има много информация търсиш стари теми където има всичко което ти трябва.

  6. #6
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Стоян96 Виж публикацията
    Здравейте искам да започна да гледам пчели но не знам кои кошери са по добри как се гледат пчелите как се захранват през зимата как се подрежда кошера с рамките изобщо нищо не знам ще се радвам ако някои ми да де насока как да почна какво ми трябва и т.н благодаря предварително
    1. Впиши населеното си място в профила
    2. Попитай отново дали някой колега има нужда от помощник. Ако намериш тук-добре, иначе намираш някой далечен познат и се лепиш за него като дъвка на подметка през гореща юлска вечер.
    3. Какви чужди езици владееш?
    4. Колко пари можеш да отделиш?
    5. Имаш ли място подходящо за пчелин?
    6. Отиваш при личния лекар и искаш направление за алерголог.
    7. Питаш във форума за всичко което те интересува и няма значение колко глупав ти се струва въпроса.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Тъй като аз не намерих нито опитен, нито начинаещ пчелар, който да ми показва, ми се наложи сам да се оправям. Започнах да чета книги, но само суха теория не става. Започнах да гледам клипове и филми, и ми се видя, че не е толкова трудно, но това беше докато не отидох да отворя кошерите ( бяха ми подарили два ). Започна се едно притеснение, едно потене и пчелите само това чакат, нападнаха ме като чакали. На няколко пъти мислех да се откажа от пчеларството, но не го направих, за което не съжалявам.
    Та ако може наистина да намериш някой опитен пчелар, както те съветват колегите, това ще е голям плюс.

    Мисля, че поредицата - НАСАМЕ С ПЧЕЛИТЕ ще ти бъде от полза. Успех!

    http://www.vbox7.com/play:04d2a2b7
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Човека иска да гледа, пчели! За тази цел има предостатъчно видеоматериали! Вие какво му говорите? Ако , обаче има намерение да започне да ги отглежда- тогава е лесно! Най- добрия кошер е силния! През зимата не се храни , а се подбужда- със суха захар и питки! Ако искаш мед, закупи семейства! Успех!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Преди 20 ина години и аз 2 г. гледах два кошера гледах ги, гледах ги докато на комшията зверовете дойдоха и ги отнесоха барабар с медът за един следобяд и на другия ден до обяд ги довършиха.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    И според мен е добре да наблегнеш на четене, след което да намериш пчелар, който да то покаже в действителност как стоят нещата. Преди да си казал твърдо, че ще се занимаваш с пчеларство, трябва да си сигурен, че ще издържиш близо до отворен кошер. Това не го казвам случайно - тази година един познат се е амбицирал да става пчелар и вече 2 пъти идва с мен на пчелина. Оказа се, че изпитва голям страх от пчелите и ..... вече се чудя, дали ще успее да се справи.
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •