Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 21
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2016
    Мнения
    3

    Как да започна да гледам пчели

    Здравейте искам да започна да гледам пчели но не знам кои кошери са по добри как се гледат пчелите как се захранват през зимата как се подрежда кошера с рамките изобщо нищо не знам ще се радвам ако някои ми да де насока как да почна какво ми трябва и т.н благодаря предварително

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Стоян96 Виж публикацията
    Здравейте искам да започна да гледам пчели но не знам кои кошери са по добри как се гледат пчелите как се захранват през зимата как се подрежда кошера с рамките изобщо нищо не знам ще се радвам ако някои ми да де насока как да почна какво ми трябва и т.н благодаря предварително
    Колега, знаеш ли какво? В момента ти ни молиш всички тук от форума да започнем да го пишем( форума ) от самото начало. Аз бих те помолил ти да започнеш да го четеш от начало и ще намериш необходимото, дори и повече от това което те интересува.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Отиваш на твоето село, намираш някои пчелар отиваш на пчелина му и започваш да ги гледаш. Да ги гледаш не се иска никакви умения просто ги гледаш виж, ако искаш нещо повече във форума има много информация търсиш стари теми където има всичко което ти трябва.

  4. #4
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Стоян96 Виж публикацията
    Здравейте искам да започна да гледам пчели но не знам кои кошери са по добри как се гледат пчелите как се захранват през зимата как се подрежда кошера с рамките изобщо нищо не знам ще се радвам ако някои ми да де насока как да почна какво ми трябва и т.н благодаря предварително
    1. Впиши населеното си място в профила
    2. Попитай отново дали някой колега има нужда от помощник. Ако намериш тук-добре, иначе намираш някой далечен познат и се лепиш за него като дъвка на подметка през гореща юлска вечер.
    3. Какви чужди езици владееш?
    4. Колко пари можеш да отделиш?
    5. Имаш ли място подходящо за пчелин?
    6. Отиваш при личния лекар и искаш направление за алерголог.
    7. Питаш във форума за всичко което те интересува и няма значение колко глупав ти се струва въпроса.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Човека иска да гледа, пчели! За тази цел има предостатъчно видеоматериали! Вие какво му говорите? Ако , обаче има намерение да започне да ги отглежда- тогава е лесно! Най- добрия кошер е силния! През зимата не се храни , а се подбужда- със суха захар и питки! Ако искаш мед, закупи семейства! Успех!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Преди 20 ина години и аз 2 г. гледах два кошера гледах ги, гледах ги докато на комшията зверовете дойдоха и ги отнесоха барабар с медът за един следобяд и на другия ден до обяд ги довършиха.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Стоян96 Виж публикацията
    Здравейте искам да започна да гледам пчели но не знам кои кошери са по добри как се гледат пчелите как се захранват през зимата как се подрежда кошера с рамките изобщо нищо не знам ще се радвам ако някои ми да де насока как да почна какво ми трябва и т.н благодаря предварително
    Като гледам, се изписа доста по въпроса ти.
    Ако в действителност желанието ти е голямо, то:
    Снабдяваш се с поне 2-3 семейства и четеш-четеш, успоредно с това се присламчваш към някой "по-стар" пчелар, за да му помагаш, а от него ще добиеш фундаментални и практични познания за отглеждането на пчелното семейство.
    Това като начало, ако впоследствие вложиш и достатъчно разум, ще имаш успех.
    И знай!
    Никой не се е родил научен!
    За всяко нещо, освен ЖЕЛАНИЕ, е необходимо и ПОЗНАНИЕ, за което освен теория е необходима и практика!
    Този пост е редактиран от kuline; 01.03.2016 в 22:20.

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Колега, с каква технология мислиш да започнеш имаш ли някаква предварителна представа?
    Защото действията с пчелите до голяма степен зависят от вида кошер, който си избрал. Поздравявам те за желанието и решението да се занимаваш с пчели. Просто молбата ми е да придадеш повече конкретика за начинанието си, ако разбира се имаш по-избистрена идея поне за вида кошер, с който ще работиш. Като гледам какво си писал нямаш на идея с какъв кошер да работиш, а тук под формата на съвети сигурно ще получиш най-малко 4-5 алтернативи.
    Успех ти желая и още веднъж поздрави за начинанието

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Технологии, семейства, какви ли термини са това в пчеларството? Първо това трябва да разбере младежъъъът.
    На Любен Радоев календарния справочник първо трябва да прочете. Успех.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2016
    Мнения
    3
    Колеги реших да се спра на кошер дадан блат четох много през последните чесове според вас добре ли съм се орентирал и ако може да дадете мнение за този вид кошер

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •