Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 39 ПърваПърва ... 2836373839 ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 385
  1. #371
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    О знам го тоя номер, даже го и практикувам. Сега в сезона обаче, предпочитам, почти ежедневно в хранилките да има по някое орехова клонка. Така е до един месец преди реализацията.
    А поилката, по отношение хигиена и практичност като че ли е най-доброто което мога да измисля. Измива се редовно и пак й капвам по някоя капчица
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #372
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Пита ме тия дни един ентусиаст как са ми зайците...
    Мии, добре са

    radko 1.jpg

    Чифтосват се даже...

    radko i jasi.jpg

    И по-здрави от един пич с голямо п..

    radko.jpg

    Другото няма да го снимам, че нещо ме е страх от хора с лош поглед
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #373
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Опаааа...
    След една дълга пауза, пак съм в занаята... Смених селото, като на новото живея постоянно. Имах планове за заешки изпълнения ама те бяха в дългосрочен план.
    Докато не се обади един приятел и каза махам един кафез с 3 саека и един кафез с 20-30 пъдпъдъка, искаш ли ги? И аз нали съм фен на зоологическите градини...
    Кафезът е модерен (от онези от профили за гипскартон и мрежи). На три реда, горе две женски долу един мъж. Преди две седмици едната роди (2-3 дена след транспортирането) на гола кутия - 7бр. Едвам ги спасих - топлих, масажирах, напълних бокса с вълна от един дюшек. Оцеляха 5. Преди седмица, другата роди 5 за сега всичките са добре.
    Снимки по нататък, че останах без телефон с работещо фото...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #374
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    И аз снощи бях приятно изненадан от едната ми зайка.Мислех да и слагам червен гердан,че не се окучи на датата,но снощи 3 дни след термина гледам се оскубала и нещо мърда в пуха.Дано да оцелеят в студовете.

  5. #375
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Браво бе! При мен нещо се пообърка графика /както сигур съм писал и напред - графикът ми е две зайчила есен и две пролет/, нещо ги отървах, позатлъстяха и сега не щат да се чифтосат, ама ще наваксаме някой ден.
    Живи и здрави!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #376
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Дядо Боре, щом имат пух студът не ги плаши, па то и няма студ сега. В книжката /по памет/ пишеше , че когато е малка бройката на новородените е нормално да ги доизноси още 2-3 дена. При голяма бройка е обратно. Та ще бъде интересно като ги видиш, да споделиш и с нас.
    Аз пък днес, за първи път топих заешка мас и добре се получи. Преди няколко дена заклах една млада заица дето не щя да става майка и отделих бая масчица, та сега я оползотворих.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #377
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Зайчетата са само 4.Родиха се на 2 декември,а вече прогледаха ,щъкат из клетката и се опитват да ядат от люцерната на майка си.На 22 пак пуснах майката при мъжкаря и той изврещя и падна по гръб.Като си дойдат внуците ще направим кръщене на зайчетата,че са 4 на 4 и всяко иска да си има зайче с неговото име.

  8. #378
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    .Като си дойдат внуците ще направим кръщене на зайчетата,че са 4 на 4 и всяко иска да си има зайче с неговото име.
    Ей,така,заради идеята ти,племенницата ми,ми проговори,след като навърши пълнолетие.А беше на 5г.

  9. #379
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Дядо Боре, кой ще ги коли после? Нека внуците изберат имена на малките, ама да са необвързващи, така да се каже. Аз спазвам една традиция - навремето дядо като вземеше някоя овца за тамазлък и й слагаше име обикновено на стопанката отдето сме я взели... Това разбира се, само за наша употреба, не сме го разправяли из село, хаха. Аз сега като взема мъжки /по принцип мъжки вземам отвън а женско си оставям от моите/ му слагам име свързано със стопанина. Щерката обича да измисля имена, ама не й давам на тия дето са за клане да ги именува. Котките са ни достатъчни за творчески изяви.
    При тебе с тая малка бройка значи се подтвърждава писаното в книжката. Ще станат бързо за реализация. Следващото зайчило и то ако е малко, пускай пак след седмица-две.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #380
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    На времето си кръщавахме прасетата на политици. Най-добро излезе Сашко.На Александър Йорданов.Тоя сега е слабичък и не става, ама и прасета няма.Та мисълта ми е, че за политик никой не жали.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 38 от 39 ПърваПърва ... 2836373839 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •