Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 39 ПърваПърва ... 29373839
Резултати от 381 до 385 от общо 385
  1. #381
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Дядо Боре, кой ще ги коли после? Нека внуците изберат имена на малките, ама да са необвързващи, така да се каже. Аз спазвам една традиция - навремето дядо като вземеше някоя овца за тамазлък и й слагаше име обикновено на стопанката отдето сме я взели... Това разбира се, само за наша употреба, не сме го разправяли из село, хаха. Аз сега като взема мъжки /по принцип мъжки вземам отвън а женско си оставям от моите/ му слагам име свързано със стопанина. Щерката обича да измисля имена, ама не й давам на тия дето са за клане да ги именува. Котките са ни достатъчни за творчески изяви.
    При тебе с тая малка бройка значи се подтвърждава писаното в книжката. Ще станат бързо за реализация. Следващото зайчило и то ако е малко, пускай пак след седмица-две.
    Моите внуци са запознати,че човек отглежда животните за да ги изяде и на 4 години са виждали как става заколение на овца,прасе,заек и кокошки.Аз от най ранна детска възраст съм участвал в ритуалите и съм поливал с канче на касапите.Това е част от живота.Ще си отгледат зайчетата и после ще има конкурс кое е било по вкусно.Нали си спомняте в Българи от старо време ,как хаджи Генчо обучаваше децата.Като заколи на някое дете петлето му дава с възпитателна цел да отгледа друго малко пиленце.

  2. #382
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Хаха, браво, това с Хаджи Генчо го бях забравил... А другото си е точно както трябва да бъде и както е вървяло от памтивека.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #383
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ето каква жилищна кооперация сътворих по празниците:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	кафез2.1.jpg
Прегледи:      72
Размер:	39.8 KB
ID:	10642

    Сега мамите са вътре докато младежите свикнат без тях за 3-4 дни. После каките отиват да се подготвят за раждане около 13-16.01, а юношите по 2-3 в клетка почват да трупат килограми.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #384
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Ето каква жилищна кооперация сътворих по празниците:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	кафез2.1.jpg
Прегледи:      72
Размер:	39.8 KB
ID:	10642

    Сега мамите са вътре докато младежите свикнат без тях за 3-4 дни. После каките отиват да се подготвят за раждане около 13-16.01, а юношите по 2-3 в клетка почват да трупат килограми.
    Евала бре МАЙСТОРЕ.

  5. #385
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Групи, забравил си да окачиш табелките "Образцов Дом"!
    Не виждам хранилки и поилки какви са? Дърво вътре - нали знаеш че трябва да има.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 39 от 39 ПърваПърва ... 29373839

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •