Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
Дядо Боре, кой ще ги коли после? Нека внуците изберат имена на малките, ама да са необвързващи, така да се каже. Аз спазвам една традиция - навремето дядо като вземеше някоя овца за тамазлък и й слагаше име обикновено на стопанката отдето сме я взели... Това разбира се, само за наша употреба, не сме го разправяли из село, хаха. Аз сега като взема мъжки /по принцип мъжки вземам отвън а женско си оставям от моите/ му слагам име свързано със стопанина. Щерката обича да измисля имена, ама не й давам на тия дето са за клане да ги именува. Котките са ни достатъчни за творчески изяви.
При тебе с тая малка бройка значи се подтвърждава писаното в книжката. Ще станат бързо за реализация. Следващото зайчило и то ако е малко, пускай пак след седмица-две.
Моите внуци са запознати,че човек отглежда животните за да ги изяде и на 4 години са виждали как става заколение на овца,прасе,заек и кокошки.Аз от най ранна детска възраст съм участвал в ритуалите и съм поливал с канче на касапите.Това е част от живота.Ще си отгледат зайчетата и после ще има конкурс кое е било по вкусно.Нали си спомняте в Българи от старо време ,как хаджи Генчо обучаваше децата.Като заколи на някое дете петлето му дава с възпитателна цел да отгледа друго малко пиленце.