Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 39 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 385
  1. #41
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Много отдавна съм чел за метод на угояване във Франция , който се състои в следното:на метър височина на един кол е закована обикновена дъска , а върху и стои неподвижно заека. Целта е минимално движение и само се дава храна и вода.
    Давам ви го този пример за размишление.
    При този метод се разчита на естествения страх на зайците от височини. Но при моите "акробати" това не важи.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P1030771.jpg
Прегледи:      256
Размер:	194.7 KB
ID:	1597Ново поколение "селска превъзходна". Или както Бате Юри много точно я класифицира - "Свищовска уедрена" - най-добрата българска порода

    Имат си и весела компания. Една японка изкара отнякъде десет япончета:Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P1030763.jpg
Прегледи:      256
Размер:	242.2 KB
ID:	1598

    А пък гордият баща временно е обърнал гръб на любимите си асистентки:Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P1030768.jpg
Прегледи:      255
Размер:	163.9 KB
ID:	1600

    Ще ги видя и тез двечките какво ще направят тая седмица:Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P1030781.jpg
Прегледи:      254
Размер:	194.8 KB
ID:	1601
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Браво наборе,всичката стока щастлива-без клетки и най-щасливия момент е че имат "мъже"..........Нека не лишаваме пч.семейства от "мъже"

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Я който знае, да дава акъл. Нощес една хубава зайка първескиня умря и остави шест зайчета, двуседмични. Почнах ги със спринцовка в устата с разбито кисело мляко. Ще им осигуря и някакви витамини от аптеката и засега това е. На топло са, в кашона е пълно със слама и люцерна, ако се закрепят няколко дена ще им купя и гранулка. Приемам всякакви съвети - и от практиката, и от теорията
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Пробвал съм да ги придам към друга майка-40% успеваемост,като уеднаквявам миризмата с ракия,като при пчелите.Но не съм пробвал със спринцовка.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Ако имаш друга майка зайка опитай да и ги "пробуташ".Имал съм случай, когато малките от две съседни клетки така се бяха изхитрили, че минаваха и при едната и при другата зайка.Така и не разбрах кои чии са били.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    С приятеля ми си купихме от пазара малко рижаво зайче с огромни уши и много добричко, гали се като кученце. Сега е огромен заек и няколко пъти го пускаме на различни женски и пусто нито една не иска да захване. А е толкова добър и гальовен, ще ми е жал да види ножа...
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз много опит нямам, ама жокера "обади се на тъщата" каза: Няма друг вариант, само спринцовката. Може да се пробва да се придадът на друга майка, но пак не е сигурно, че ще ги приеме. А от какво умря зайката?

    Тъкмо мислех и аз да се включа в "заешкия подфорум". Прочетох цялата тема и открих отговори на първите си въпроси: Има ли заешки форуми и кои са по-добрите. Та в този ред на мисли, ако някой може да ме покани в http://forum.bgrabbit.com ще съм безкрайно благодарен.

    Опита ми със зайците към момента основно стои от към дръжката на ножа и когато се ваксинират. Тази година обаче ми се очертава да изкарам на село, покрай кошерите и мисля да поема сериозно и зайковците. Вчера се сдобих с една бъдеща майка от известната порода "Две Могилска - подобрена" и мисля да я кръстосам с наличния мъжки от специално селектираната "Долно Аблановска - превъзходна"

    Ето и един фотос на настоящите дългоушковци:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_000182.jpg
Прегледи:      188
Размер:	141.1 KB
ID:	2754

    Мама и 4 дъщери, някои от които също ще станат "мами".
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    С приятеля ми си купихме от пазара малко рижаво зайче с огромни уши и много добричко, гали се като кученце. Сега е огромен заек и няколко пъти го пускаме на различни женски и пусто нито една не иска да захване. А е толкова добър и гальовен, ще ми е жал да види ножа...
    Гена,а погледнахте ли под опашката на заека?

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Такаа, преди малко говорих с Доктора от аптеката. Според него, щом са прогледнали и са в добро състояние към момента, трябва да оцелеят. Препоръчва по-често хранене, 4-5 пъти на ден и направо с прясно краве мляко, докато захванат гранулата. Люцерна и топло съм им осигурил.
    Отговарям на въпросите. Това за придаването го знам и гледам, особено ако са първескини, да имам две зайки, които да се озайчват едновременно. За съжаление, в случая другата зайка се провали още при раждането и в момента се подготвя за втория си /и последен/ шанс. А пък тази от какво умря, не знам. Охранена, перфектен екстериор, два дена беше умърлушена, но лежа вътре в сандъчето да топли зайчетата. Много мислех вчера да й тегля ножа, ама то грехота, а пък тази сутрин се измъкнала по-надалеч от малките и се опънала... Корагруп, поздравления, избрал си най-добрите породи /Според мен/, така че кръстосвай смело, хаха, пък и с такава тъща не знам и за какво ти е форум!? В бграбита, докато бях там и преди да го реформират най-активни бяха търговците и самохвалковците, сега не знам как е. Имаше и няколко много свестни колеги, за съжаление им изгубих дирите и не поддържаме кореспонденция. Тука също има колеги, които са и там, някой от тях ще те включи. Не знам Юри, ако участва? Гена, заплождането, особено едрите породи, е тънка работа Тая есен по нашия край хората масово се оплакваха от провали. За мъжкар гальовността и добротата са последните по важност качества. Мастерът също е прав както винаги, всеки път преди и след брачна церемония, мъжкия трябва да се преглежда. Това при положение, че от пазара сте взели мъжки заек де
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 5 от 39 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •