Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 39 ПърваПърва ... 273536373839 ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 385
  1. #361
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аз лично досега в моята практика не си спомням да съм ползвал тригодишен разплодник. Иначе женски -да, или до десетина раждания, как пише по книгите. Кафезът трябва да му е познат и да няма неща дето могат да му докарат стрес. Абе М е много важен, тъй че си намери едно хубаво зайче да си го гледаш и да разчиташ на него година-две. Това с ходенето по чуждо при зайците не е добра практика.

    П.п. Не си спомням тук или някъде из зайчарските форуми, един колега беше казал, че нещо ако не върви при зайците - забива камата срещу клетката и нещата се оправяли
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #362
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Аз лично досега в моята практика не си спомням да съм ползвал тригодишен разплодник. Иначе женски -да, или до десетина раждания, как пише по книгите. Кафезът трябва да му е познат и да няма неща дето могат да му докарат стрес. Абе М е много важен, тъй че си намери едно хубаво зайче да си го гледаш и да разчиташ на него година-две. Това с ходенето по чуждо при зайците не е добра практика.

    П.п. Не си спомням тук или някъде из зайчарските форуми, един колега беше казал, че нещо ако не върви при зайците - забива камата срещу клетката и нещата се оправяли
    Забих камата, ама на друго място.Скоро ще взимам младеж.

  3. #363
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #364
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Гоше, много ми харесват твоите зайчета! И с удоволствие бих ги закупил от теб. Обаче много ми е жал да ги коля бе брат! Иначе съм мераклия да ги отглеждам. Сега сигур ще речеш, че може и друг да ги оправи, ама пак ми е жал бе. Наздраве!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #365
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Покрай работата има един момък, дето ме подпитва за пчели отвреме навреме и като я подкараме, може и часове да минат... Та ме изненада оня ден - връчи ми една калифорнийка от неговите. Млада, хубава и заплодена, да я чакам по Зарезан. Брях, от 35 години вкъщи не е влизал породист заек, дали ще се справя сега?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #366
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Че,като е породист,да не би да му стоиш на челна стойка.Като дойде време да влезе в тавата....тогава е по-сожното..мани-мани.

  7. #367
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Мастер, само ти ми влизаш в положението... Завчера гътнах една заица от моите, великденче, трупче с глава и дробче - 3 кила и половина чисто. Таман влиза в тавата за фурната и не се губи КПД. Ся с тез калифорнийци ше трябва да даваш акъл с какво да уплътнявам тавата, че да не губя ефективност? Или па направо по два да слагам?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #368
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Наборе,докато ги имах(калифорнийците) рядко живееха повече от 5 месеца.По принцип новозеландецът и калифорниеца израстват най-бързо-4месеца.Зависи от храненето.Иначе достига полова зрялост на 4-5месеца...
    п.п 1,5кг-2кг чисто-младите.

  9. #369
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Това нещо не го обичам, но тоя път го направих поради липса на свободна площ. Събрах две зайчила след отбиване на едно място.

    zaec.jpg

    Големите са на 10 седмици, малките на 8. Засега всичко е ОК. Другия месец ше трябва да им правя еротичен масаж...

    Оппаа, и една японка изкара от някъде една шепа япончета:

    pile.jpg
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #370
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Наборе във водичката капвай йод или калиевперманганат.........

 

 
Страница 37 от 39 ПърваПърва ... 273536373839 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •