Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 39 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 385
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ами първия долу горе беше интересен ама нещо началниците много се изнервиха, отърваха съвсем нещата и решиха преди година някъде да правят пререгистрации със снимки, препоръки и всекви салтанати, нещо като затворен клуб. Аз бях дотам, някой от тукашните колеги ако знае как са се развили после нещата сигур ще ти каже. Втория хич го няма, не съм влизал от месеци там, за него нямаше изисквания, сега не знам как е. Ти какви гледаш, проблеми нещо ?

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от ттитто
    А пробвали ли сте да си поискате регистрация в двата форума, които писах по-горе. Има ли някакви специални изисквания? Да се хабя ли въобще да питам?
    Да има специални изисквания особено за този сайт- http://forum.bgrabbit.com/ Там можеш да се регистрираш само с покана от админа.Например:аз съм регистриран там и отправям молба до админа да регистрира и теб.По този начин аз гарантирам за теб и ако ти сгафиш изчезваме и двамата.Интересно,нали?

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Ти какви гледаш, проблеми нещо ?
    Наследих една градина близо до мястото където живея сега, а и скоро ще живея на тази градина, където строя къща. Та искам да си взема една две зайки и един мъжкар, за месо за семейно ползване. Имам налични на мястото четири клетки за зайци, които са подходящи. Основно ме интересува храненето и превенцията на болести. Както и колко долу горе излиза кг заешко след заколване и изчистване, ако го гледам с готови храни т.е. такива, че да не трябва да бера трева и да кълцам и да бъркам, а само ги купувам и им ги сипвам по установения график. Какъв комбиниран фураж да използвам. Засега стигнах до извода, че най-евтино излиза с комбинран фураж за сухостойни крави на Топ Микс(Калояново) - каквото и да значи това - около 75ст/кг фураж
    Породите на които съм се спрял са бройлерни - новозеландски и калифорнийски, защото се предлагат от сливенската агенция за селекция и разплод.

    Изобщо искам малко да се образовам за около месец, за да се справя лесно и бързо.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Преди да си започнал имай впредвид,че зайците искат всекидневна работа.Неса като пчелите дес-утре могат да минат без надзор,а при зайците грижите са всекидневни.Но си заслужава стига да им уцелиш рецептата.Успех

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Буци, и ти ли ги въдиш ?
    Ттитто, нямаш много време за четене, наближава юли-август, най-тежкото време за зайците /ако не са на климатик де/ дотогава трябва да си завъртял производствения цикъл. Щом за себе си гледаш тънка сметка няма да правиш, остави тая работа за бизнесмените. Цената на фуража и смъртността са основните фактори в себестойността плюс още десетина, за тях по-нататък. От години съм на същата схема- две майки с един татко при 4 озайчвания год./майка при смъртност под 10 % и сметките излизат. Само че мойте са селска превъзходна, ти избираш бройлери, няма да те разубеждавам , че току виж спретнем нов зайчарски форум :D . Съвет- майки калифорнийки, баща бял великан или пеперуда, може и някаква смеска. Ако ти ги дадат заплодени, ще е най-добре. Храната- предлагам ти следната схема за начало- едно чувалче/10 кг/ заешки стартер и две чувалчета угояване на зайчило, това е 1/3 до 1/2 от концентрата, останалото зърнен микс в състав- овес 50-100%, ечемик 50-100%, жито до 20%, царевица до 20 %, кюспе до 10 %, някоя филийка сух хлебец също. Груб фураж- зимата сено, люцерна, лятото може и клонак-акация , върба, топола, липа, дъб, бряст, обичат и горчиво- пелин, орех, бъз, но по малко. Филизи от лозята, ако не са пръскани- също. Хранилките- винаги пълни ! Райграса не става. Цените ги знаеш как са, аз фуража си го произвеждам и затова мойте тая зима от октомври са само на люцерна и ечемик, другия месец ще се хванем за зелено. Давам само по едно чувалче стартер в храната, когато прояде зайчилото, ползвам Бонмикс, отскоро и павликенска. На 130-150 дена са готови за клане при добър рандеман, твойте ги смятай на 120. Давам единствено СВ3 във водата, ваксини не съм ползвал никога, вероятно няма и да ползвам, ти ще питаш от дето вземаш зайците. Клетките лятото трябва да са на сянка и на проветриво, но не на течение, зимата е хубаво поне за час-два да ги напича слънчице. Пусни някоя снимка да видим имат ли кусури. Най-важното със зайците е да не се предаваш пред провалите, досущ като с пчелите, па то с всичко май е така. Това на първо време от мен. Успех !

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ттитто, какво направи със зайците ? Ей, да не си се отказал ?

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Е защо и тук да няма зайчари tongueout; . В момента отглеждам само Белгийски великани.
    Юрка ето с какво уважих 12 годишното винце tongueout; .
    Благодаря ти и

  8. #28
    Чудесно. Дано ти е харесало винцето, че има още.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Я да видим кой ще познае породата ? cool;





    Жокер за непрофесионалистите - отлични стопански качества, резултат на дългогодишно промишлено кръстосване и чистопородно развъждане. Майчината линия я поддържам точно от десет години. :D :D

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Йорданович, така като гледам най големия в средата е Белгиец ,окото ми долавя и калифорнийски отенък в тези беличките , а останалите към Чинчила клонят.
    Давай наградата :D Кабернето е от мен
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

 

 
Страница 3 от 39 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •