Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 114
  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2016
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    Нови пазар, Шумен
    Отворено е от всякъде където позволява (дъното и отпред на снимката), а и нямам сянка за жалост. Мислих си да ги разширявам с още 1 корпус и от там да отворя да има по добра циркулация на въздуха. Колко рамки да кача горе и ВО ще сложа тъй като нямам изградени?
    Благодаря за бързите отвори, че се бях притеснил да не вземат да ходят на някъде

  2. #102
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    С каква система пчеларстваш, ако е ДБ магазин няма ли отгоре, ако е МК кажи наколко корпуса е колко е усвоил и т.н. ако си с ДБ и имаш вече магазин отгоре, а трябва да има вече може да му сложиш още един, но това само ако района ти го позволява както и силата на кошера най-добре с подръчни средства им направи сянка аз в тези големи жеги съм им сложил стиропор който е дебел 20см. взех ги от работата ми когато ни докараха новото оборудване с който бяха опаковани палетите. Но не е казано, че трябва да бъде толкова дебел. Виж от коя страна ти напича стените на кошерите и там може да сложиш листовете стиропор. Аз така съм ги сложил, че да се показват и да хвърлят сянка и на прелките отпред. Както и тук във форума някой беше написъл поговорка за руснаците, че винаги си пазат главата и краката. Просто се опитай да им направиш сянка от нещо, но без да им пречи на полета.

  3. #103
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2016
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    Нови пазар, Шумен
    Системата е лангстрот рут (многокорпусен), на 1 корпус вече на 10 рамки, но ще слагам и др корпус да не им е тясно. Благодаря за съвета ще им измисля нещо за сянка, че с тези температури не им е лесно.

    А да попитам и др, като сложа и 2 корпус колко пило (поне така ми казаха) да кача във втория корпус? Някой казват 2 др 3 и ВО за градеж (нямам изградени), малко и аз се обърках. Иначе си взех една книга "календарен справочник по пчеларство" и там преглеждам какво се казва.

  4. #104
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от HDH Виж публикацията
    Системата е лангстрот рут (многокорпусен), на 1 корпус вече на 10 рамки, но ще слагам и др корпус да не им е тясно. Благодаря за съвета ще им измисля нещо за сянка, че с тези температури не им е лесно.

    А да попитам и др, като сложа и 2 корпус колко пило (поне така ми казаха) да кача във втория корпус? Някой казват 2 др 3 и ВО за градеж (нямам изградени), малко и аз се обърках. Иначе си взех една книга "календарен справочник по пчеларство" и там преглеждам какво се казва.
    Колега, гледах снимката ти. Прелката не е ли малка за това време на годината ?

  5. #105
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2016
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    Нови пазар, Шумен
    Ами не знам около 10 см е, ако мислите че е малко ще я разширя, не бях се замислил за това. Все още се уча, така че всякаква критика се приема

  6. #106
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от HDH Виж публикацията
    Ами не знам около 10 см е, ако мислите че е малко ще я разширя, не бях се замислил за това. Все още се уча, така че всякаква критика се приема
    Разшири я и то спешно тази прелка не е за това време на годината.

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2016
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    Нови пазар, Шумен
    Добре, благодаря за съвета.

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    27.07.2018
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Радомир
    Въпреки че темата е стара ме заинтригува. Имам същият проблем с два от кошерите, а тази година лятото е хладно при нас в пернишко.
    Мился си, че може да е от пчелите.
    В двата проблемни кошера майките са чисто нови, от май месец. Място много. На два корпуса са. Има недоизградени пити а те висят отвън
    и пчелите ми в тези кошери са като твоите, доколкото мога да преценя. С два широки оранжеви пръстена в началото.
    Имам още една отводка. Там майката не я приеха и ги оставих да си изкарат сами, нямам такъв проблем.
    А и са доста агресивни тия оранжевите. Мисля да ги сменя двете майки след слънчогледа, но съм притеснен, дали не е рисковано да го правя в края на август?
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 27.07.2018 в 18:11. Причина: грешки

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Пчели отвън, място вътре има, проверено. Кошера е един от най-слабите, миналата седмица го видях с няколко маточника и реших, че ще сменят калпавата си майка. Вчера го гледам - пчелите отвън. Сложих му един магазин с пити след центрофугиране - хем да обират, хем за място. Тази вечер пак са навън:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	кошер.jpg
Прегледи:      94
Размер:	200.0 KB
ID:	10522

    На съседния кошер частично се вижда колко пчели са по прелките на останалите кошери. И те ми се виждат много - не е чак толкова горещо /27 градуса/, липата сега отваря. Прегледани са - миналата седмица нямаха маточници, този уикенд още не съм ги отварял, че много работа.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #110
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Пчели отвън, място вътре има, проверено. Кошера е един от най-слабите, миналата седмица го видях с няколко маточника и реших, че ще сменят калпавата си майка. Вчера го гледам - пчелите отвън. Сложих му един магазин с пити след центрофугиране - хем да обират, хем за място. Тази вечер пак са навън:


    На съседния кошер частично се вижда колко пчели са по прелките на останалите кошери. И те ми се виждат много - не е чак толкова горещо /27 градуса/, липата сега отваря. Прегледани са - миналата седмица нямаха маточници, този уикенд още не съм ги отварял, че много работа.
    Ти в черна кола стоял ли си, макар отвън да е 15 градуса и да я пече слънце?

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •