Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 20 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 193
  1. #51
    Какво ти опресняване. Аз като чета какви са "модерните" концепции в пчеларството, си давам сметка, че съм поне век назад. Явно съм си губил времето да чета за биологията и физиолигията на пчелите, а трябвало да уча математика и информационни технологии. Определено не съм в час, дано поне да не повтарям.

  2. #52
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Защо ти е да си даваш парите за пчеларски курсове, на които едва ли ще те научат на нещо ново? Всичко за "модерните" технологии можеш да научиш от форума, при това напълно безплатно...
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    На мен форума явно няма да ми е достатъчен , имайки предвид ,че го чета от 2-3 г.

  4. #54
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    В такъв случай по-добре се запиши на курс по математика!
    Решаването на интегрални уравнения и задачи от теорията на НЕвероятностите помага за по-доброто разбиране на пчеларството.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  5. #55
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR Виж публикацията
    Защо ти е да си даваш парите за пчеларски курсове, на които едва ли ще те научат на нещо ново? Всичко за "модерните" технологии можеш да научиш от форума, при това напълно безплатно...
    Едно е да четеш приключенски романи за алпинисти в Хималаите, друго е сам да участваш в такава експедиция и да видиш с очите си как се изкачва Еверест.

    Знам че всеки го е гледал, но аз да си го пусна пак. Ето какво е било преди 30 години:
    https://www.youtube.com/watch?v=viCTorVEXho

    Всеки касапин в животинска кланица, който си мисли че вече е изучил всичко необходимо според него за да може да извършва и операции над хора, никога няма да стане хирург.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Мчи аз не съм го гледал. И сега го изгледах до края само щото ти го пускаш. Осем минути загубено време. По-добре да беше нахвърлял още няколко абзаца. Напоследък си много забавен.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    16.12.2013
    Мнения
    44
    Здравейте колеги. Имам един проблем който искам да споделя с вас. Отглеждам пчелите си в многокорпусни кошери, зазимявам в два корпуса долния с празни пити а горния плодник. Подхранвах от средата на янувари и всички имат по три четири пити с пило разбира се не цяла рамка, ориентировачно всиките ми кошери имат 6 - 8кг. мед. Единия ми кошер има доста подмор, няма диярични петна в кошера, но умрелите пчели като им стисна коремчетата излиза кафяво зеленикава рядка течност. Не мога да определя от какво са болни с точност, моля за съвет. Ще пратя пчели за изследване, но исках да споделя първо с вас. Ако някой е имал такива проблеми нека сподели, благодаря предварително!
    Ако искаш мечтите ти да проработят, трябва ти първо да поработиш.;)

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Aз имам семейства цяла зима нямаха никакъв подмор а преди няколко дена чистих подмора и само те имаха малко повече. Може да са стари пчели и да нямаш проблеми.

  9. #59
    Наблюдател
    Регистриран
    23.04.2015
    Мнения
    20
    Здравейте. От 2 години гледам 2 кошера ДБ. Тази година закупих един ЛР и сега очаквам към средата или края на май отвотка с оплодена майка. В момента си приготвям рамките да са готови за поставяне на основите. Отвотката ще бъде с 5 рамки. Извинявам се но от тук ми тръгва и въпросът как трябва да процедирам като ги поставя. Като за начало прелката на дъното и корпусите трябва ли да са отворени. Като поставя отвотката да може ли да сложа освен 5те пити и 4 рамки с основи. И от тук до края на сезона как трябва да процедирам. Сигурно ще ми се сърдят особено по опитните пчелари, но искам да чуя мнения и наистина ще бъда много благодарен, а трепета расте със всеки изминал ден....

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    г-н Матев за какво служат тия кошерчета ,че малко съм далече от тях.

 

 
Страница 6 от 20 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •