Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 193
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Защото в друга тема си писал, че вече Е цъфнала акацията, а си още на два корпуса! Слагай веднага трети корпус с изградени пити, за да има къде да разхвърлят нектара. Акациевата паша, ако е обилна, е с високо водно съдържание. Трябва им място за да рсзхвърлят нектара и да го ”сушат”. Грубо казано, от три пити нектар ще получиш една с мед. Според мен закъсняваш. Количеството пило е показател за потенциала на семейството. От теб разбирам, че имаш 11 половинки пило. Това са 5-6 рамки. За твоя район в средата на Май са малко. Следи си фенологичния календар. Според моята практика, преди поне 10-15 дни трябваше да имаш повече пило и да направиш това разширение малко по друг начин. Някъде бъркаш. Вероятно в подхранването или на майката това са и възможностите. Времето не е виновно! Ето ти нещо за четене. Ако не разбираш руски, ползвай преводач. Не гледай датите и количествата мед. Те са за други условия. Добра практика и работи(от собствен опит)!!! Успех!
    http://pchelovod.com.ua/metods/beeke.../article33.htm
    Къде го засили и ти да , ето нещо от Софията хихи
    https://www.youtube.com/watch?v=d0ZAq3MOl44

  2. #142
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Здравейте колеги. Искам да попитам, дали има белези по които можем да разпознае една майка дали е оплодена, или не, купувайки я от магазина?

  3. #143
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Здравейте колеги. Искам да попитам, дали има белези по които можем да разпознае една майка дали е оплодена, или не, купувайки я от магазина?
    Няма такива белези, по които да направиш констатация в магазина. Всичко е до късмет. Кола имаш ли? Жена имаш ли? Е, това с майката е същата работа.
    Тази пролет, придадох една запасна майка на основно семейство, тъй като не ми харесваше как се справя неговата. И новата майка, до преди това се справяше безупречно в нука, а в новото семейство започна да снася, чак след седмица. А де!?

  4. #144
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Има .Слагаш ,приемат, след седмица пронася (ако се върне), ако не ? Е ма те ния приели. И така първата година купих 20 .А втората и отводки (от сертифицирани).

  5. #145
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Здравейте колеги. Искам да попитам, дали има белези по които можем да разпознае една майка дали е оплодена, или не, купувайки я от магазина?
    Аз мисля, че мога да се опитам да позная. Има малко разлика.

  6. #146
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    И една споделена история, и със въпрос към по-опитните. Миналата година, реших да купя две от водки. Една за мен, и една за един съсед. Взех ги, прехвърляйки ги, видях майките, белязани с червени точки. Тази година му прегледах кошера два пъти, без да търся майката, просто информативно. Всичко беше ок. Преди няколко дни отидох на моя пчелин, който се намира на около 1.5км от въпросната отводка. Да я прегледам след медосбора. Съседа, единствено знае от къде излитат пчелите. Не е правил нищо. Отварям кошера, и вдигайки първата рамка виждам майка белязана в жълто. Аз имам няколко такива от предишни години, и даже един от тях усиротя май месец незнайно как... Какво мислите че се е случило???

  7. #147
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Няма такива белези, по които да направиш констатация в магазина. Всичко е до късмет. Кола имаш ли? Жена имаш ли? Е, това с майката е същата работа.
    Тази пролет, придадох една запасна майка на основно семейство, тъй като не ми харесваше как се справя неговата. И новата майка, до преди това се справяше безупречно в нука, а в новото семейство започна да снася, чак след седмица. А де!?
    Питам за да знам, дали да чупя стъклото на магазина), направих две от водки, тип гол рой, само на основи. Правя го вече няколко години, и понасят веднага. А сега тамън мислех, че са търтовки, след 30тина дни видях първите ларви??

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Питам за да знам, дали да чупя стъклото на магазина), направих две от водки, тип гол рой, само на основи. Правя го вече няколко години, и понасят веднага. А сега тамън мислех, че са търтовки, след 30тина дни видях първите ларви??
    А дали ларвите не са наистина търтиеви?

  9. #149
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Питам за да знам, дали да чупя стъклото на магазина), направих две от водки, тип гол рой, само на основи. Правя го вече няколко години, и понасят веднага. А сега тамън мислех, че са търтовки, след 30тина дни видях първите ларви??
    Защо на магазина? Те са посредник, търси произвидителя.

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз мисля, че мога да се опитам да позная. Има малко разлика.
    А стига бе, ти и гинеколог ли си? Ако маа гащи по питата ок, ама в клетката у дюкяна малко зор ще да е.

 

 
Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •