Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 20 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 193
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Давай, давай. Все още не налучкваш правилния отговор, но посоката ти е правилна. Помисли още мъцинко.
    Не налучквам,сам разбираш ,че търся по добра вентилация която да не влияе на семейството отрицатателно.Само факта,че над 700м съм изпреварил полето с развитието на семейство говори,че съм налучкал правия път.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #132
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не налучквам,сам разбираш ,че търся по добра вентилация която да не влияе на семейството отрицатателно.Само факта,че над 700м съм изпреварил полето с развитието на семейство говори,че съм налучкал правия път.
    Разбирам да, но къде отива затоплянето?

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Разбирам да, но къде отива затоплянето?


    За мен пчелите пропускат само излишната топлина да напусне гнездото/кълбото/.Семейството ми е показало за отвора къде да е.Пробвал съм и на обратно да е,но не те съветвам да пробваш освен ако не го използваш за противороева мярка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #134
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    За мен пчелите пропускат само излишната топлина да напусне гнездото/кълбото/.Семейството ми е показало за отвора къде да е.Пробвал съм и на обратно да е,но не те съветвам да пробваш освен ако не го използваш за противороева мярка.
    Кратко, точно и ясно, като за нас начинаещите

  5. #135
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Някои начинаещи колеги биха си метнали въжето през някой по-висок клон на черешата като четат в тая тема.

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Някои начинаещи колеги биха си метнали въжето през някой по-висок клон на черешата като четат в тая тема.

    Ами то в дебелите книги пише за теченията в кошерите.Чичо Гошо що схемички ми е показвал,но аз нали съм си слаб на акъл не вдянах грам за какво иде реч.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #137
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    При покритие на всички рамки от пчели,но наличието само на 2-3кг мед в 2-та корпуса Рут,ако поставя Ханеманова решетка и след това 3 корпус,ще разполагат ли нектар в него?Благодаря!

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    При покритие на всички рамки от пчели,но наличието само на 2-3кг мед в 2-та корпуса Рут,ако поставя Ханеманова решетка и след това 3 корпус,ще разполагат ли нектар в него?Благодаря!
    Цъфнала ти е акация. Къде да я разхвърлят? Всъщност, казваш че има два пълни корпуса с пчели. Колко пило има в кошера?

  9. #139
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Цъфнала ти е акация. Къде да я разхвърлят? Всъщност, казваш че има два пълни корпуса с пчели. Колко пило има в кошера?
    На 8 половини запечатано пило и на 3 отворено.Защо,какво имаш в предвид?

  10. #140
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    На 8 половини запечатано пило и на 3 отворено.Защо,какво имаш в предвид?
    Защото в друга тема си писал, че вече Е цъфнала акацията, а си още на два корпуса! Слагай веднага трети корпус с изградени пити, за да има къде да разхвърлят нектара. Акациевата паша, ако е обилна, е с високо водно съдържание. Трябва им място за да рсзхвърлят нектара и да го ”сушат”. Грубо казано, от три пити нектар ще получиш една с мед. Според мен закъсняваш. Количеството пило е показател за потенциала на семейството. От теб разбирам, че имаш 11 половинки пило. Това са 5-6 рамки. За твоя район в средата на Май са малко. Следи си фенологичния календар. Според моята практика, преди поне 10-15 дни трябваше да имаш повече пило и да направиш това разширение малко по друг начин. Някъде бъркаш. Вероятно в подхранването или на майката това са и възможностите. Времето не е виновно! Ето ти нещо за четене. Ако не разбираш руски, ползвай преводач. Не гледай датите и количествата мед. Те са за други условия. Добра практика и работи(от собствен опит)!!! Успех!
    http://pchelovod.com.ua/metods/beeke.../article33.htm

 

 
Страница 14 от 20 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •