Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 48
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58

    Доход от пчелно семейство

    Благодаря, сега разбрах.
    Дали ще е нахално да продължа да питам? Тази година трябва да направя нови тридесетина отводки, които да зазимя и да увелича пчелина за догодина. Но понеже окончателно реших да работя с Фарар, а в пчелина имам два пъти повече Дадан-блат, отколкото Фарар/ повечето от които са ми миналогодишни отводки/, да кажете дали ще проработи това, което съм намислила за отводките: Правя отводка с 2-3 Дбл рамки, сложени в два фарарски корпуса, и като пронесе майката, ограничавам големите рамки с вертикална ХР, а майката слагам върху горната от две малки фарарски рамки, непосредствено подредени на комин до големите рамки. И периодично подавам Дбл рамки с пило на мястото на излюпилото се зад ХР. Целта е да ги закарам на слънчоглед, като поръчаните майки и маточниците от моите кошери трябва да заработят към 15-20 май. Т.е. до 5-6 юни да съм подала поне още два пъти по две големи рамки със запечатано пило зад ХР.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Преди да увеличаваш бройките не е ли по-добре да започнеш да печелиш по 300-400 лв от кошер и тогава да увеличаваш. Ако досега не си печелил тези суми,значи нещо не правиш както трябва.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Преди да увеличаваш бройките не е ли по-добре да започнеш да печелиш по 300-400 лв от кошер и тогава да увеличаваш. Ако досега не си печелил тези суми,значи нещо не правиш както трябва.
    Тези суми са непосилни в нашия район без подвижно. Не само на мен, не познавам в района пчелар, който да прави такива пари средно от кошер. От икономическа гледна точка е по-добре да ги направя тази година, защото ще ми трябват за 6.3 да са готови за догодина, ако тази година ме одобрят.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Преди да увеличаваш бройките не е ли по-добре да започнеш да печелиш по 300-400 лв от кошер и тогава да увеличаваш. Ако досега не си печелил тези суми,значи нещо не правиш както трябва.
    Градски, кажи как ги вадиш тез 300-400лв. от кошер, че аз съм много зле. Може ли лека разбивка.Благодаря предварително.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Градски, кажи как ги вадиш тез 300-400лв. от кошер, че аз съм много зле. Може ли лека разбивка.Благодаря предварително.
    Атанасов ,че кое му е трудното !? Вадиш средно по 40кг. ,продаваш на курортистките на дребно по 8,9,10 и получаваш резултата ! След това в кръчмата на плажа да почерпиш всички !

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Аз минах пътя по който Георгиева иска да тръгва.Мога да и пожелая само успех. Винаги пчеларството ми е било нещо странично макар, че създадох 250 бр. и затова винаги казвам, аз съм любител пчелар. В нашия край пчеларите от времето на дядо ми ги гледат по един и същи начин и затова никога не бях се замислил, че има и други начини,аз и без това вадих двойно повече от тях /защото нямах време и затова ги направих всичките с по три магазина/. Така губех по малко време а вадих повече мед. Всичко се промени когато на първото изложение в Пловдив при мен седна един от организаторите и се заговорихме за пчеларството. Той ми каза, че има доход от 400 лв на един кошер. Ха сега, дали ме е излъгал? Сивото вещество ми се размърда и започнах да търся информация и ето, че и други твърдят същото. По това време докторите ме разболяха сериозно и няколо месеца бях по болници, а както знаете там няма какво да се върши, освен да лежиш и да расъждаваш. Тогава реших да отделя време и да го направя бизнес. Щом други са успели, защо аз да не мога. Вече съм минал по този път и знам,че ще ми е по лесно пак да го извървя.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Атанасов ,че кое му е трудното !? Вадиш средно по 40кг. ,продаваш на курортистките на дребно по 8,9,10 и получаваш резултата ! След това в кръчмата на плажа да почерпиш всички !
    Не казвам, че е трудно, просто аз незнам как става.Ако колегата открехне поне наполовина завесата, ще живна и аз на стари години.Една бърза халваджийска сметка ми казва: 120 х 400 =48000лв. Е нема съм толкова алчен, лягам и на половината.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не казвам, че е трудно, просто аз незнам как става.Ако колегата открехне поне наполовина завесата, ще живна и аз на стари години.Една бърза халваджийска сметка ми казва: 120 х 400 =48000лв. Е нема съм толкова алчен, лягам и на половината.
    Атанасов, научи се да лъжеш и ти.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не казвам, че е трудно, просто аз незнам как става.Ако колегата открехне поне наполовина завесата, ще живна и аз на стари години.Една бърза халваджийска сметка ми казва: 120 х 400 =48000лв. Е нема съм толкова алчен, лягам и на половината.
    12.5 кг. рапица
    12,5 кг. акация
    12,5 кг. липа - тази година около 7 кг.
    около 35 кг. слънчоглед

    вади калема и смятай

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Пак се включвате и разваляте дисциплината.Оставете колегата да сподели малко опит.Форума е за това.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •