Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 77
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69

    Развитие на ЛР кошер за акацията

    Здравеите. Начинаещ пчелар съм и искам да попитам как развивате ЛР кошера за да въде силно семейството за акацията. Храните ли? с какво храните? Кога храните? Как точно определяте че семейството ще е силно за пашата?
    Четох доста но и фома с доста информация и затова исках да задам конкретни въпроси.
    Благодаря предварително...

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Хубав, добре формулиран въпрос! За съжаление той няма еднозначен отговор. А и да има би отнел поне няколко дена. Но за да ти бъда полезен все пак. Най -краткия отговор е следния. От март започвам да храня със захарен сироп 1:1. Сиреч един литър вода и един килограм захар. Дозата е толкова колкото биха взели пчелите от съответното семейство, преди да се развали сиропа. Семейството е силно, когато независимо от системата обхваща всички междурамия.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Ами сега да видим дали съм разбрал или пък не.
    В навечерието на акацията за да имам силно семеистйство всички междурамия трябва да са пълни с пчели.значи ако приемем че акацията цъфне на 1 май,а пчелата се люпи за 21 дена и и трябват още 18-20 да извършва работа в кошера това прави около 41дена. Значи на 21 март майката трябва да е заредила питите?
    На прав път ли съм или много бъркам?

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Ами сега да видим дали съм разбрал или пък не.
    В навечерието на акацията за да имам силно семеистйство всички междурамия трябва да са пълни с пчели.значи ако приемем че акацията цъфне на 1 май,а пчелата се люпи за 21 дена и и трябват още 18-20 да извършва работа в кошера това прави около 41дена. Значи на 21 март майката трябва да е заредила питите?
    На прав път ли съм или много бъркам?
    На 25 март какво ще прави майката щом на 21-ви е заредила всичко....??????? В майчинство ли излиза, болнични, пенсия.....? Трябва ли ни повече....???????

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Значи да разбирам че не съм разбрал...

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Значи да разбирам че не съм разбрал...
    Така с тия сметки.....няма да го разбереш. Лично мое мнение.Сорри.
    П.П.Питаш конкретно за ЛР. Нямам голямопит с ЛР и избягвам да давам съвети. Но при каквато и да е система, така с тея сметки.....няма да го разбереш. Освен да не ни пробваш тука.....колко ни е акъла... Имаш ли въобще кошер (и)

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Значи да разбирам че не съм разбрал...
    Просто не обръщай внимание на Валентин, нека си витае из форума и без това на нищо няма да те научи!

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Във почти всяка тема която прочетох в форума някои се съмнява че ви бъзика. Както казах съм начинаещ, миналата година си взех 3 отвотки сковах 3 корпуса и ги развих. Тоест двете ги разих едната не тръгна нещо и накрая исках да я засиля ама я прецаках и я ограбиха за съжаление.двете обаче бяха добри и ги зазимих на 10 рамки с достатъчно храна. В началото на февруари ги отворих да ги подхраня с питка от пудра захар мед и сухо мляко, и имаха на по 3 пити пило двете закрито....
    И понеже ми е първа пролет раших да пипита какво ще каже практиката..

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    30.12.2011
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    община Плевен
    Ще продължи да снася в освободените от люпещо се пило килийки. Отговор но пост 6.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    А имаш ли инвентар за медодобива? Тоест корпуси и пити, където ще нанасят нектара? Въпрос към пост 8.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •