Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 71 до 77 от общо 77
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Много работи си чел и всичко е правилно, щото все някой преди нас го е правил, но според зависи. Ей го и Търтея отгоре гледа сеир и чака да му каже някой кое е правилно. Видях и че съм ти писал нещо преди месец и половина, ти получи ли го? Магазини, рамки, всичко готово ли е?
    Хахаха недей така, сеир не гледам, но от хоби пчелар искам да го направя бизнес и тепърва започвам да работя само с корпуси а не с рамки. Затова питам, че много са малко пчеларите които работят с корпуси. За мене работата с рамки е отживелица и затова се опитвам да науча нещо, но много трудно е да намериш нещо казано по тази тема.

  2. #72
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    ... но много трудно е да намериш нещо казано по тази тема.
    В грешното място търсене... http://glaciercountyhoney.com/catego...ey-production/
    Оставете "магьосни хранилки и разпечатващи вилици , чудесни поцинковани капаци, преградни и покривни табли, инвертирани сиропи и питки", за нас - хоби пчелари. Ни сме направим още един хубав оборот на един куп фирми производители.
    Успех!

  3. #73
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Днес сутринта надникнах да видя как са нещата . Двете основи до пилото са изградени едната е пълна с нектар цялата а от другата страна на пилото два пръста нектарен венец и осеменена от двете страни и маиката там. Но другите две основи още не са изградени . Това от неделя наобед до днес сутринта. Другия по абсолютно същия начин. Само не разбрах местят от долу нектар или са го събрали цяла пита от горе до долу,не съм хранил.

  4. #74
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Здравейте. До тук във всички книги които съм чел пше като станеш на 8 -9 рамки пило и всички междурамия пълни с пчели слагаш втори корпус и след 15 -20 дена сменяш местата... но никъде не пише че в долния корпус ще блокират маиката с натъпкване на прашец а в горния с нектар. В момента от 20 рамки имам 5-6 с пило и другото нектар и прашец маиката няма каде да снася... извадих две рамки с прашец и сложих основи.... ???

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А не си ли прочел,че трябва СВОЕВРЕМЕНО да се разширява с магазин или корпус?А за инстинкт за събиране на храна не пишешели?Бягай слагай нещо отгоре....

  6. #76
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Така пчелите са в боина готовнос 6-ти ден акацията е цъфнала и вали безкрайно.... явно мед няма да има . Какво да правя да ги деля на две и да чакам слънчогледа ???

  7. #77
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Като разбрах ще времето (на края на април) нямам да промени - направих точно на обратно от това кое измизлих преди. Не ограничих майки в яйцеснасяне, а затворих тях на по един корпус с праздни изградени основи. Акация (коя основная паша при мен) вече прицифтяла и на края имамае по 4-5 пити/кошер ,с преди малко, затворено пило, като по книга - от летвичка до летвичка. Направих противо роеви мероприятия и от утре стартувам с "нуклеусни работи".
    От "Акация" доволен съм. :-)
    Успех.

 

 
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •