Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 77
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Е каде съм казал че маиката за един ден ще снесе на 10 рамки.... говорех за приблизителна дата като орянтир да знам как се движа ...

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Е каде съм казал че маиката за един ден ще снесе на 10 рамки.... говорех за приблизителна дата като орянтир да знам как се движа ...
    ориентир-цъфтежа на растенията......
    П.П. Виж какво и кога цъфти при теб през март и април. Какво отделя прашец, нектар. колко като площ имаш......и ще прецениш кога да разширяваш кога да ротираш дали и кога да подхранваш........ Виж на 10 март колко пило имаш и колко пити покрити с пчели. на 25-30 март пак виж тея неща. На 15 април пак.......

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Да това вече ми стана ясно

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Само едно мога да ти кажа. Ако искаш 15-20 дни преди пашата да имаш най-много люпещи се пчели, изхвърли мрежестите дъна (ако работиш с такива). АКО и да не им е угодно на някой, че съм против отворено дъно пролетта, когато трябва да се гледа много пило. П.П. Има Доктори (ветеринари) тука в сайта, да кажат и те- Е ли нужно затопляне или НЕ.
    А рояците кой ще ги гони, съседите ли?

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Парна ме веднага. Голям бързак!

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    nihihihi, нямам опит с ЛР кошерите, това което четох в един съветски учебник по пчеларство - преди началото на акацията обикновено/се предполага, че сем-та са на 2 к-са, и Майката снася в горния к-с....та преди акацията се прави ротация, Майката се пада в долния к-с, после се поставя ХР, след това се поставя строителен к-с с редуващи се изгр. пити и ВО, и най-отгоре се поставя бившия първи к-с, който е със запечатано пило.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    nihihihi, нямам опит с ЛР кошерите, това което четох в един съветски учебник по пчеларство - преди началото на акацията обикновено/се предполага, че сем-та са на 2 к-са, и Майката снася в горния к-с....та преди акацията се прави ротация, Майката се пада в долния к-с, после се поставя ХР, след това се поставя строителен к-с с редуващи се изгр. пити и ВО, и най-отгоре се поставя бившия първи к-с, който е със запечатано пило.
    И като отвориш кошера след определено време виждаш полуизградени основи, полупълни пити, а пашата минала. И защо ли се случва това?

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Във почти всяка тема която прочетох в форума някои се съмнява че ви бъзика. Както казах съм начинаещ, миналата година си взех 3 отвотки сковах 3 корпуса и ги развих. Тоест двете ги разих едната не тръгна нещо и накрая исках да я засиля ама я прецаках и я ограбиха за съжаление.двете обаче бяха добри и ги зазимих на 10 рамки с достатъчно храна. В началото на февруари ги отворих да ги подхраня с питка от пудра захар мед и сухо мляко, и имаха на по 3 пити пило двете закрито....
    И понеже ми е първа пролет раших да пипита какво ще каже практиката..
    Здравейте,

    Вижда се имаш голям МЕРАК. Това е похвално!
    Не можах да разбера, защо по един корпус? ЛР се работи с два корпуса за плодник. В зависимост от пашата при теб, ще ти трябват още.
    Как ще развиеш силно семейство за акацията само с един корпус? Явно целта ти е да извадиш мед от акацията. Без да имаш корпуси, дали ще се получи?

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Голем цирк станало тука

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    nihihihi, нямам опит с ЛР кошерите, това което четох в един съветски учебник по пчеларство - преди началото на акацията обикновено/се предполага, че сем-та са на 2 к-са, и Майката снася в горния к-с....та преди акацията се прави ротация, Майката се пада в долния к-с, после се поставя ХР, след това се поставя строителен к-с с редуващи се изгр. пити и ВО, и най-отгоре се поставя бившия първи к-с, който е със запечатано пило.

    При обилна паша пчелите сами ще е свалят на долня корпус

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •