Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112

    Цвеклова захар от къде?

    Трябва ми цвеклова захар, но се оказва че големите "производители" т,е. опаковчици и търговци на захар в БГ работят с тръстикова захар. Някои имали ли представа от къде може да се намери цвеклова захар или да ми посочи фирмата "производител" в бг.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    От Сръбско или в някои градове около границата.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Производител на цвеклова захар в България няма, защото този отрасъл беше ЗАТРИТ ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ с присъединителния договор на България към Евросъюза. Това беше част от цената, която заплатихме за влизането си в Евросъюза.

    Вносител на цвеклова захар в България е фирма АГРАНА, но тя не търгува с количества, по-малки от 1 ТИР. Ако твоето количество е по-малко, търси си посредници, които ще сложат няколко стотинки отгоре над възможно най-ниската цена, която в България винаги е цената на фирма АГРАНА.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Сложна работа с малки количества.Маи Инверт сиропа ще се прави с каквото има на пазара.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    В Турция, цвекловата захар е 1.70. Не знам защо, си мисля че е по-истинска. Разбира се, като дойде тук ще се оскъпи още....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Преди 15 дни купих цвеклова сръбска захар на 1.38 лв./кг.
    Working....

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Преди месец в Видин в един от складовете на едро от където купувам сръбската цвеклова захар чувал 50 кг от вървеше по 63 лв (1,26/кг), в момента не знам каква й е цената. Дано да не е тръгнала нагоре. Ако цената подскочи значително ще пазаруваме от комшиите. По митниците НАП следи и пломбира вноса на захар над 3 т.
    Keep Walking...

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Преди месец в Видин в един от складовете на едро от където купувам сръбската цвеклова захар чувал 50 кг от вървеше по 63 лв (1,26/кг), в момента не знам каква й е цената. Дано да не е тръгнала нагоре. Ако цената подскочи значително ще пазаруваме от комшиите. По митниците НАП следи и пломбира вноса на захар над 3 т.
    Цената на захарта е ежедневно "нагоре".
    Working....

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2015
    Мнения
    30
    Миналата седмица отново се повиши цената на цвекловата захар в Турция. Ние внасяме от там и наистина качеството си заслужава (значително по добра е от сръбската). За съжаление и цената е по висока. Сами можете да си отговорите с каква захар и какво качество предлагат в момента фирмите които предлагат инвертен сироп на цена 1.5-1.6 на кг при цена на цвекловата захар НА ЕДРО близка до тази.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от GoldenHouse Виж публикацията
    Миналата седмица отново се повиши цената на цвекловата захар в Турция. Ние внасяме от там и наистина качеството си заслужава (значително по добра е от сръбската). За съжаление и цената е по висока. Сами можете да си отговорите с каква захар и какво качество предлагат в момента фирмите които предлагат инвертен сироп на цена 1.5-1.6 на кг при цена на цвекловата захар НА ЕДРО близка до тази.
    Голяяям напън, голяяма реклама.Хайде холън, цвекловата захар има значение, само ако инверта го вкарваш в меда.Ама явно върви бизнеса, то такава е модата.Само аз май ползвам обикновен сироп от обикновенна захар.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •