Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 17 от общо 17
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Градски, лееекинко пак си в грешка! Има доста, дето си мислят че работят с цвеклова. Затова и аз съм фен на обикновената кристална захар.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Да уточним. Заслугата за липсата на наша цвеклова захар е на г-жа Меглена Кунева (Пръмова). Договор в стил "Йес Сър!". Днес тя работи за да докара до същото състояние образованието. Утре ще питате за познанията по история и българска култура на българчетата. Тая госпожа превръща България в кукувиче гнездо. Иска да отглеждаме само "чужди пиленца".Нови еничари. Не познаващи Род и Родина. Партията и' "България на гражданите" отдавна вече е "България без гражданите".Остава и' само "България без българите". От комунистическа , интернационална номенклатура освен безродие, какво ни очаква?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    От един декар захарно цвекло, се добиват между 2 и 6 тона продукция. У нас добива се счита за нормален в рамките на 3 тона. От един тон цвекло се добива около 100 килограма кристална захар. От 2017 година, доколкото може да се вярва на пресата се отменят квотите за производство на цвеклова захар. Счита се, че предлагането ще надвишава търсенето. А, знаете ли че захарното цвекло съдържа легхемоглобин? Който по своя състав, твърде се доближава до състава на хемоглобина в нашата кръв. И на практика също може да спасява човешки животи?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Днес проверих цената на сръбската е 67,70лв/50кг - 1,354 лв/кг
    Keep Walking...

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    От един декар захарно цвекло, се добиват между 2 и 6 тона продукция. У нас добива се счита за нормален в рамките на 3 тона. От един тон цвекло се добива около 100 килограма кристална захар. От 2017 година, доколкото може да се вярва на пресата се отменят квотите за производство на цвеклова захар. Счита се, че предлагането ще надвишава търсенето. А, знаете ли че захарното цвекло съдържа легхемоглобин? Който по своя състав, твърде се доближава до състава на хемоглобина в нашата кръв. И на практика също може да спасява човешки животи?
    Аз го знам. На село и преди девети, и след девети, че и след десети сме произвеждали захарно цвекло. Дядо даже имаше грамота за национален първенец за 60 и някоя година. Само че в един стар учебник пишеше, по спомен, "културата захарно цвекло е показател за културата на земеделие в една страна" и сме дотук.

    П.п. А пък първият ми детски спомен от село е - дядо седнал до хамбара, кълца зах. цвекло за овцете и аз го врънкам да ми дава парченца и на мен. И той какво да прави -дава...
    Този пост е редактиран от jordanov; 15.02.2016 в 14:51. Причина: дописване
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Аз го знам. На село и преди девети, и след девети, че и след десети сме произвеждали захарно цвекло. Дядо даже имаше грамота за национален първенец за 60 и някоя година. Само че в един стар учебник пишеше, по спомен, "културата захарно цвекло е показател за културата на земеделие в една страна" и сме дотук.

    П.п. А пък първият ми детски спомен от село е - дядо седнал до хамбара, кълца зах. цвекло за овцете и аз го врънкам да ми дава парченца и на мен. И той какво да прави -дава...
    Помня , как водиха биологична борба с бръмбарът-хоботник . Пускаха пилета и кокошки по блоковете .За тях , той е деликатес.
    Бат Тянко , новите договарящи квоти няма да променят нищо. За голямо съжаление.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    На Билата има промоция на сръбска цвеклова захар по 1.05 лв. Не знам до кога ще е.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •