Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011
Резултати от 101 до 108 от общо 108
  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    един кошер се развива (или умира) не според пашата, а според действията на пчеларя !!!

  2. #102
    Цитат Първоначално публикувано от lacezarasia
    Цитат Първоначално публикувано от Лежаков
    ЛЕЖАЦИ...
    а може ли да се развият за акация или рапица?
    Ако в лежака се зазимят семейство и отводка, през пролетта се обединяват и новото семейство е готово за всички паши, дори и най-ранните.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  3. #103
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58

    1

    След 30 год. работа с ДБ минах на ЛР и не мисля да се връщам назад.

  4. #104
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2012
    Мнения
    8
    благодаря!

  5. #105
    Наблюдател
    Регистриран
    10.10.2012
    Мнения
    2
    Здравейте . Аз съм от Добрич и всички пчелари ,които познавам работят с ДБ. Все още не мога да си обясня защо пренебрегват ЛР. Ако има някой в Добруджа с многокорпусни кошери ще се радвам да сподели дали постига добри резултати с тях. При нас проблем са силните студени ветрове и късната пролет.
    genadi nikolchev

  6. #106
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Аз работя и с двете системи/имам и 3 лежака/,но мисля да мина на ЛР,защото ми се струва по-лесна и удобна на този етап.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  7. #107
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Аз имам всички системи кошери,от хралупи и тръвни до модерни ЛР .Но мисля бавно да сменям ДБ с ЛР,защото се работи по лесно.Иначе предимствата на ДБ са ,че по се търсят отводки на тези рамки ,защото са по разпространената система кошери в БГ.И двата вида кошери си имат свойте тънкости които бавно се усвояват,бих казал с години .

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Желен общ. Своге
    Всичко е много специфично. В района където пчеларствам ЛР едва ли би бил приложим. / н.в е 1000 метра/. ДБ лично за мен е по удачната с-ма за пчеларстване във планински райони с голяма надморска височина. Пак казвам всичко е въпрос на личен избор и преценка на съвкупност от фактори.

 

 
Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •