Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 11 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 108
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    225
    Пчеларски район
    Ловеч

    ДАДАН БЛАТ ИЛИ МНОГОКОРПУСЕН

    Моля нека всеки даде мнението си кой от двата вида е по-добър според него.
    http://pchelarite.com Сайт за пчеларство, пчели, пчелари

    http://obiavitevi.com Публикувайте обявите си в раздел пчеларство http://obiavitevi.com/index.php?page...&sCategory=396

  2. #2
    От близо 140 потребители, само 21 ли се усмелихме да гласуваме. Никой няма да ви ухапе wink;

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Може би,защото повечето сме начинащи или работят с един вид кошери.Мисля,че за да гласувам трябва да съм работил и с двата вида само тогава ще имам по точно мнение.Това в което съм сигурен е че и при двата вида тряба да си обеспечен с инвентар.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    по този начин зададен въпроса ще има малко одговори тъи като малко хора работят и по двете технологии.
    ( лично мнение)

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Интересно , но е добре някак си да се разберат и предпочитанията по региони , защото в различни региони , различна паша и се налага различна система , като по-добрата !

  6. #6
    Да прави сте. Така зададен въпроса предполага сравнение между двете. Няма как да оцените една система, ако не сте я ползвали. Просто гласувайте според системата, която вие използвате, за да се добие обща представа какъв модел кошер предпочита българския пчелар.

    А това, че за различните райони са подходящи различни системи кошери, лично за мен са пълни глупости. Няма лоша система, има не правилна технология на работа с различните системи кошери. На моя пчелин изкарвам идентични добиви от ЛР и ДБ, но с 3 пъти повече работа с ДБ. За това окончателно се отказах от тях и миналия месец ги продадох.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    И все пак има разлика между Добружа и Балкана ! Както има и различни системи и технологий за работа с тях ! Зада се пчеларства с дадена система , неподходяща за района то работата с нея се преиначава като за друга , зада се избегне недостатъка , но това преиначаване не прави системите равнопоставени за даден район ! :D

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    13
    Аз работя и с двете системи от доста време.А сега започнах да работя и със фарар,но на мен лично повече ми допада ДБ.За фарара все още немога да кажа нищо същецтвено.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    За ДБ си прав колега , това найстина е най-универсалната система , приложима във всички райони ! Колкото до Фарара - по-лош вариант е например от 7,8 рамков МК , но зависи ... ! Аз ползвам Фарар и за едно семейство в стационарен пчелин не ми харесва !(лично мнение) wink;

  10. #10
    Това е идеята на форума. Всеки да споделя личния си опит и мнение, и да се обоснове, а не какво пишело в тази или онази книга. Не е нужно да се съгласяваме с всяко мнение, но няма причина да не го уважаваме.

    Бай Пчеличко, понеже имам намерение да пробвам и с няколко кошера система Фарар, би ли споделил, на теб кое не ти харесва при работата с тях. Поне да не повтарям чужди грешки.

 

 
Страница 1 от 11 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •