Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 108
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Работете с "Фарар" ,колеги.Най-лек е и е многокорпусна технология.Фарар нали затова го е измислил.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #92
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    нещо много се отклонихте от темата...


    Ти пък....Това е вечния спор за системите, и винаги ще има за и против дадена система.

  3. #93
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2012
    Мнения
    9
    Добър вечер !


    Искам да поитам за съвет или мнение,коментар -с коя система кошери щемие най лесно за работа ???????
    Става на въпрос че си прецаках краста и сега ме режат и режат ,сложихами болтове и планки.Сега сам зле с дигането на тешко навеждането и клякането, абе ...................!!!!!Сега работя с ДБ-12р но повдигнат на малко по високо и се справям горе долу добре .

    Благодаря много предварително!

    Лека вечер

  4. #94
    Цитат Първоначално публикувано от Nikolay
    Добър вечер !


    Искам да поитам за съвет или мнение,коментар -с коя система кошери щемие най лесно за работа ???????
    Става на въпрос че си прецаках краста и сега ме режат и режат ,сложихами болтове и планки.Сега сам зле с дигането на тешко навеждането и клякането, абе ...................!!!!!Сега работя с ДБ-12р но повдигнат на малко по високо и се справям горе долу добре .

    Благодаря много предварително!

    Лека вечер
    ехххх брат и аз съм като теб, само че моите планки и пирони са в крака, и аз имам проблеми с кръста, но не чак от такова естество като твоето.Работя с Д/Б и засега се справям, без особени проблеми.Мисля че Фарар ще е подходящия кошер за теб.Може да опиташ и Роже делон, на няколко корпуса е, и няма да се налага да се навеждаш толкоз много, но лошото е че през активния сезон и по време на медосбора, стават много високи, понякога надхвърлят и 2 метра.Но според мен това са системите за теб, Фарар или Роже делон.По леки са корпусите им, и няма да се натоварваш с тежини.

  5. #95
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Леки са, ама колко прехвърляния трябват.Най добре да си гледа даданчетата, може от 12-ка да мине на десетица.

  6. #96
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от Nikolay
    Добър вечер !


    Искам да поитам за съвет или мнение,коментар -с коя система кошери щемие най лесно за работа ???????

    Благодаря много предварително!

    Лека вечер
    ЛЕЖАК
    1000 пчелари - 1000 технологии

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2012
    Мнения
    9
    Благодая много за мненията и съветите.

    За сега работя с ДБ защото имам само такива и повдихнати на по височко са ми удобни са манипулации " е пълните магазини ги сфалях с жената "само ме тормози чистенето на данта .За минаване на 10р сигорно нямадае защото имам над 30 сандъка комплектовани на 3 магазиян може и повече да имам незнам със сигорнос "трето коляно пчелар трябва да бада и наследих много инвентар " от които много продадох и сега си гледам само 4 семейства от 40 .

  8. #98
    ЛЕЖАЦИ...
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  9. #99
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    22
    Колеги, аз работя с ДБ и с ЛР. Имам два пчелина единият е в полето, а другия на около 1000 м нв. На планинският съм работил и с Роже Делон, но при тази нв не е удачен и ги прехварлих в др. кошери. Работя основно с 10 р. кошери като правя всичко взаимозаменяемо и при силните семейства работя с два корпуса ДБ или Корпус ДБ с два корпуса ЛР. За планинският пчелин мога да кажа, че в ДБ се чустват по-добре. И съм решил нов кошер ли е да е ДБ. За пчелина ми в полето все още се колебая. Има години, в които ДБ дават по-добри резултати, но в др. ЛР ги превъзхождат. Таази година напролет заселих една късна отводка в кошер Драгославски. При заселването пчелите покриваха плътно четири рамки. В последствие това семейство ми даде с около 20% повече мед от средният за пчелина и беше семейство рекордьор, като от него първият мед беше от липата.Постепенно тази година направих две отводки пак в такива кошери съм решил след като анализирам презимуването в тях и ако е успешно да увелича броят им.
    Работя и с две майки, но тук има още каво да уча, защото ми прави впечатление, че различните семейства се държат различно.
    Показвам ви снимка на Драгославеца. Отпред и едната отводка.


  10. #100
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2012
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от Лежаков
    ЛЕЖАЦИ...
    а може ли да се развият за акация или рапица?

 

 
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •