Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 47 от 64 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 461 до 470 от общо 632
  1. #461
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Превръщането на оксаловата в мравчена започва над определена температура. Добрият фогър/изпарител, е този който не превишава температурата на сублимация с толкова, че да започне да се образува мравчена киселина. До тук стигнах с читанката. Как да избера правилния уред, още не съм наясно. Не ми е в моментните задачи. Факта че цените варират и стигат до към 300€+ , ме кара да се съмнявам в някои неща. Ще се върна пак в читанката!
    Прекалено много въпросителни има около тези фогъри, затова и не ги харесвам. Каквото и да е вещество под формата на газ навлиза в пъти по-бързо в организма отколкото ако се погълне примерно. Има много колеги, които се и отказаха от обгазяването, да споделят и те защо?

  2. #462
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Да кажа и аз за сександокуз-ти път какво каза проф.Гургулова на една лекция - едно поколение пчели трябва да се третира един път с ОК...кой както иска да го разбира.
    Но това ставаше въпрос когато го консумират понеже води до чревни проблеми. За това се ползва нискозахарен сироп за да може пчелите да го изпаряват. Много пчелари и аз включително сме третирали многократно едно поколение без никакви проблеми. Но повторно накапване ноември ще е лошо.

  3. #463
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    И тази година съм решил да заложа на "аржентинската рецепта", до броени дни ще раздам лентите, ще заложа 10тина контроли и към края на август ако са спряли да падат акари ще направя контроли на най злополучните такива. Според резултатите ще обмисля последващите действия, октомври или ноември нови контроли с оксалова.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #464
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    И тази година съм решил да заложа на "аржентинската рецепта", до броени дни ще раздам лентите, ще заложа 10тина контроли и към края на август ако са спряли да падат акари ще направя контроли на най злополучните такива. Според резултатите ще обмисля последващите действия, октомври или ноември нови контроли с оксалова.
    Аз идущата седмица ще заложа по две ленти. Ако ги опоскат ще повторя. Неизгризаните няма да ги махам. Освен това ще получат Нозевит + и Hive Alive. Толкоз!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #465
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Здравейте.Някой да е ползвал това?Какво ще кажете?
    https://zoomagnit.com/gold-varroa--g...ol-10-plastin/
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #466
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Здравейте.Някой да е ползвал това?Какво ще кажете?
    https://zoomagnit.com/gold-varroa--g...ol-10-plastin/
    Чувал съм, че работят добре. Пчелите ги изнасят, което е нормално.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #467
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Съдържат флуметрин,в доза като варостопа.Не е Био или Еко за какъвто го продават нашите търговци.

  8. #468
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Съдържат флуметрин,в доза като варостопа.Не е Био или Еко за какъвто го продават нашите търговци.
    Че не е био е ясно щом има флуметрин.Препоръчаната доза за силно семейство е два пъти по-малка от тая на "Варостоп"-а.Две лентички с по 3 мг флуметрин срещу четири лентички с по 3 мг. при "Варостоп".
    Другите съставки са "био", та намаляването на химията два пъти е съблазнително.
    Важното е да работи.Точно това не знам. А и нямам доверие в турците.Дали не са допълнили съставките с "кумафос" или "амитраз" за по голям ефект?
    Някой нещо да е чел по въпроса?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #469
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Нямаш доверие в турците, а във французите имаш ли?

    APIVAR


    АКТИВНА СУБСТАНЦИЯ AMITRAZ
    Препарата е произведен от VETO PHARMA страна производител ФРАНЦИЯ


  10. #470
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Нямаш доверие в турците, а във французите имаш ли?...
    Те поне си пишат съставките.Турците са ги написали на арабски, та да ги разбере потребителя само, ако е образован арабин.
    А и манталитета от Босфора натам дале-е-ч не е европейски.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 47 от 64 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •