Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 64 ПърваПърва ... 1454626364
Резултати от 631 до 632 от общо 632
  1. #631
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Малко закъснях да се включа в тази тема но пък исках да съм сигурен от резултата за да го споделя.
    Тази пролет след голямо умуване какви ленти да си взема, нали трябва да се сменят активните субстанций, си купих Аргус Рас, производство на нашите мили братя сърби, годни до някой си месец 2021г. Та да ви споделя точно тоз боклук не си го купувайте, ето защо:
    Предимства:
    1. Активни съставки - етерични масла, което значи че е безвредно и подходящо за биото.
    2. Няма друго.
    Недостатъци:
    1. Лентата е изрязана от най обикновен картон - нали идеята е да я изгризат пчелите и изхвърлят на вън.
    2. Напоените 5 бр. ленти са се олепили плътно една в друга и вярвайте голям кошмар е да се разделят една от друга цели камо ли да се спазва някаква доза на кошер като не се отделят еднакво.
    3. Миризмата на етеричните масла в състава им е доста силна в началото но за кратко време. Това ме набляга на мисълта че защитата е за 1-1,5 седмици и не обхваща целият инкубационен период.
    4. Лентите не се изгризват на 100 % от пчелите, както пише в описанието а просто леко по края ги наръфат и започват да ги заливат обилно с клей.
    Та ако някой иска да мине по моят път и да се ядосва нека ги пробва но да си спомни че някъде някой беше писал за този препарат. Лошото е че сега пак трябва да им слагам някакви подобни био ленти че вече се навлиза в медосбор.

  2. #632
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Ами пробвай ленти с глицерин и ОК , но ефекта май е същия ! Поне при мен , така се получи . Първоначално създава впечатление , че е доста ефикасно , но после заклейват недоизръфаните ленти .....

 

 
Страница 64 от 64 ПърваПърва ... 1454626364

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •