Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 64 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 632
  1. #291
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    След първото третиране с ОК почти не видях паднал акар през мрежите. В строителната рамка също трудно намирах акари този сезон.
    Чудя се дали въобще да ги тормозя повече сега или направо Ноември.
    Другия вариант е да повторя след 10 дни и с това за приключа за лятото(бях решил да ги третирам 3 пъти през 7 дни).

    Как е при вас положението?
    Може би студената зима и след това много горещото лято дават отражение и на акара.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  2. #292
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Миналата есен ползвах лентички super strips и bee vital. Пчеличките иззимуваха нормално.Тази есен се чудя с какво да третирам. Не ми се ползва препарат с кумафос отново. Чудя се дали да не ползвам варостоп, при положение, че с него третирах по предната есен. На нашият пазар има ли нещо различно от препарати на базата на кумафос и флуметрин . Нямам предвид препарати с мравчена ,оксалова киселина или тимол.
    Да попитам дали има някаква разлика между варостоп и байварол на баер освен по- високата цена на вторите.

  3. #293
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз мисля тая година да третирам с нещо по леко.Акар 2 седмици под ред не мога да открия.Дано да не е в пилото ,че пак ще стане миналогодишната работа.

  4. #294
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    В неделя третирах с Оксалис. Във вторник вечерта на контролния лист бяха паднали повече от 50 акара.
    В строителните рамки пролетта почти нямаше акар.
    Като се има в предвид, че и пилото е доста повече от миналата година по това време - 7-8 ЛР рамки, вероятността през септември всяка пчела да си има акарче не е за подценяване.

  5. #295
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    ...а колегата казваше, че няма акари. Бил слагал лентички пролетта. Едвам го убедих да направим едно контролно третиране с мравчена киселина. Това е резултатът след третирането.

    https://www.facebook.com/10000094137...3273892047306/
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  6. #296
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Totevski Виж публикацията
    ...а колегата казваше, че няма акари. Бил слагал лентички пролетта. Едвам го убедих да направим едно контролно третиране с мравчена киселина. Това е резултатът след третирането.

    https://www.facebook.com/10000094137...3273892047306/
    Ми защо са живи след мравчената? Нали я рекламират че убива акари, въшки и восъчен молец. Така поне пише на опаковката на Фурмитом.

  7. #297
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Какво пише Фурмитом... нямам идея. Това третиране е с 60% мравчена киселина, 20 мл на корпус. И не е задължително всички да падат веднага мъртви. Голяма част от акарите умират, когато паднат долу, извън кошера. И тук идва едно от най-големите предимства на мрежестото дъно. Акарите падат през мрежата и умират долу, защото не могат да се върнат в кошера. А при плътните дъна те не напускат кошера и могат отново да се прихванат за някоя пчела.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  8. #298
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    И аз направих контролни третирания с МК на 4-5 семейства . Първите бях създадени тази година и не открих никакъв акар. Последните бяха силни стари семейства и имаха слабо опаразитяване. Чакам да захлади времето и ще третирам подред, че миналата година на контролните листове се констатираха силно опаразитени семейства и такива които не третирах повторно. Мисля и тази година да подходя индивидуално. Иначе късната есен поголовно с ОК.

  9. #299
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Totevski Виж публикацията
    Какво пише Фурмитом... нямам идея. Това третиране е с 60% мравчена киселина, 20 мл на корпус. И не е задължително всички да падат веднага мъртви. Голяма част от акарите умират, когато паднат долу, извън кошера. И тук идва едно от най-големите предимства на мрежестото дъно. Акарите падат през мрежата и умират долу, защото не могат да се върнат в кошера. А при плътните дъна те не напускат кошера и могат отново да се прихванат за някоя пчела.
    Какви мрежести дъна продаваш? В смисъл с какви дупки е мрежата, щото кърлежа мисля го даваха около 1,3мм широк. 2мм става ли или направо тройка.

  10. #300
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Чакам да захлади времето и ще третирам подред, че миналата година на контролните листове се констатираха силно опаразитени семейства и такива които не третирах повторно. Мисля и тази година да подходя индивидуално..
    По какво познаваш кои семейства не са за повторно третиране? Проверяваш ли ги с нещо....

 

 
Страница 30 от 64 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •