Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 64 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 632
  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    От тази статия разбирам, че не е добре да се добавя киселина, когато се цели късно зимно запасяване(за мен началото, до средата на Август) . Не помага на пчелите да превърнат сиропа в мед. Ако целта е стимулативно подхранване преди медосбор, или повишаване яйцеснасянето на зимни пчели, такава профилактика не е за пренебрегване. Частта която изяждат пчелите само може да им помогне. Може да се използва аскорбинова киселина. Някъде из форума беше коментиран този вариант.
    Преди 100 години , нашите учители-пчелари са го нарекли спекулативно , а не стимулационно подхраване със захар .
    Затова , аз храня с мед .
    Да е ясно за някои колеги .

  2. #282
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от roxterox Виж публикацията
    Sylvie за да живее пчелата то тя трябва да се храни. Пчелата не слага 100% от нектара в килийките а част от него тя изяжда. Процесът поглъщане-(по)връщане на нектар е многкратен. Така че по пътя на логиката храната ще попадне в целия хранителен апарат.
    Да, прочетох това.

    "Могат някои да зададат въпроса, а нима пчелата в процеса на преработването да не би да не употребява някаква част от храната? Употребява и то достатъчно много – до 15%. Обаче, обърнете внимание на това, че тя употребява захарен сироп в края на лятото или началото на есента. През това време пчелата, като правило, се намира в най – добра физиологическа форма, и в силните семейства в това време никога няма нозематоза, независимо от това с каква храна са ги подхранвали. В процеса на преработването на сиропа, пчелите задължително употребяват перга, която има явно кисела реакция, тъй като средното черво през това време ще получава необходимата му кисела храна – перга. "

    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    От тази статия разбирам, че не е добре да се добавя киселина, когато се цели късно зимно запасяване(за мен началото, до средата на Август) .
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    който пък отрича употребата на каквито и да е киселини в сиропа през късното лято и есента.
    Да, де, нали и аз това съм казала.

    Дала съм линк към цялата статия, който иска, ще се информира и сам ще си прецени как да си гледа пчелите. Но винаги е добре да се представят различни (ако има такива) гледни точки, изследвания и изводи. Пък всеки да си решава сам.

  3. #283
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    С появата на нозема церана коренно се промени профилактиката,есенното третиране и хранене. След 2010 г. Тези изводи от статията са невалидни. Ако се пропусне профилактично третиране срещу нозема ,на пролет ако няма висока смъртност, ще има изключително слаби семейства.

  4. #284
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    С появата на нозема церана коренно се промени профилактиката,есенното третиране и хранене. След 2010 г. Тези изводи от статията са невалидни. Ако се пропусне профилактично третиране срещу нозема ,на пролет ако няма висока смъртност, ще има изключително слаби семейства.
    Никой не отрича профилактиката срещу нозема, за такова нещо никой никъде не е споменал, не знам ти как скочи на тази мисъл. Единствено става въпрос дали да се подкиселява есенния сироп или не.

  5. #285
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    С появата на нозема церана коренно се промени профилактиката,есенното третиране и хранене. След 2010 г. Тези изводи от статията са невалидни. Ако се пропусне профилактично третиране срещу нозема ,на пролет ако няма висока смъртност, ще има изключително слаби семейства.
    Аз лично досега не съм третирал за нозема до сега, от 2015 започнах да ги пръскам с БиоАпис отгоре на рамките, а семействата ми са силни постоянно.

  6. #286
    Наблюдател
    Регистриран
    31.07.2016
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    montana
    Ленти Супер стрип

  7. #287
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от aiakss Виж публикацията
    Ленти Супер стрип
    За пръв път третирам с тях,само като вдигна капака и се усеща смрад на химикали,дано поне имат ефект .Миналата година бях с варостоп и съм доволен.Колега с много кошери даже ми се присмя-дай да пухна с амитраза, та да се убедиш че нищо не си направил.Сложих и контрола-нищо не падна.

  8. #288
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Който се смее последен ... Пилците се броят ... То философи МНОГО, ползват и антибиотици и инверт, а след това се изхвърлят, че само техните пчели не са третирани с химикали и са много добре. Е те такъв филм няма !!! Сори не се стърпях.Ако съм засегнал някой - да ме извини!

  9. #289
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    За Bee Vital какво ще кажете.

  10. #290
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от bobi_cz Виж публикацията
    За Bee Vital какво ще кажете.
    Не бих третирал с него есента. Иначе пролет го ползвам. Нямам му много доверие.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 14.08.2017 в 07:03.

 

 
Страница 29 от 64 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •