Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 64 ПърваПърва ... 4445253545556 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 632
  1. #531
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    И как решават проблемите дългосрочно с кумафос и амитраз. А как влияят те най вече на майките.
    Нещо не си представям на пчелно стопанство с над 400 кошера кой ще му бае със СР, оксалова и прочее. Пък има такива стопанства и не са им умряли кошерите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #532
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Не е без значение и района.....
    Чудя се освен района , има ли значение и броя на семействата. Аз бих работил със строителна рамка, само при заплаха от -коронавирус.

  3. #533
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...ако гледаш животни трябва да гледаш толкова колкото да можеш да огледаш като хората като това включва храна, здравеопазване и т.н. като разбира се и има съпричасност към тяхната участ защото все пак ти си ги създал...
    Ако гледаш 5 кокошки, може и имена да им сложиш, и индивидуална грижа да им осигуриш, преди да им отрежеш главата. Ако гледаш 50 000 кокошки, натъпкани в кафези, да те видя каква съпричастност ще имаш. Но ако ги няма тези с 50 00 и повече кокошки, прасета, телета и прочее животинки - кой ще зарежда магазините с мръвки, яйца, мляко и прочее?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #534
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    И как решават проблемите дългосрочно с кумафос и амитраз. А как влияят те най вече на майките.
    Дългосрочно (чрез ленти),тука имам предвид 20-40 дни,тоест да се обхванат няколко цикъла за акара.
    Майки се губят,това е факт,всичко зависи от дозата. Ранна пролет семействата са малки и е достатъчна една лента/по слаба концентрация на разтвора.

  5. #535
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако гледаш 5 кокошки, може и имена да им сложиш, и индивидуална грижа да им осигуриш, преди да им отрежеш главата. Ако гледаш 50 000 кокошки, натъпкани в кафези, да те видя каква съпричастност ще имаш. Но ако ги няма тези с 50 00 и повече кокошки, прасета, телета и прочее животинки - кой ще зарежда магазините с мръвки, яйца, мляко и прочее?
    Тоя с 50 000 хил. кокошки дали не ги обезпаразитява?
    Тоя къде гледа пет и си ги кръщава Гошко, Тошко и Вируслав може и да си позволи с тиквени семки да ги третира.

  6. #536
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Жоре, два пъти го четох и нищо не схванах. Дай със съкращения.
    Ами накратко, като гледаш пчели трябва да се бориш с Вароатозата по един или друг начин и, че имаш отговорност към тяхната здравословна профилактика.

  7. #537
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Нещо не си представям на пчелно стопанство с над 400 кошера кой ще му бае със СР, оксалова и прочее. Пък има такива стопанства и не са им умряли кошерите.
    Моите семейства са около 90. Третирането с ОК ми отнема не повече от една мин.. на кошер. От 2014 г. третирам само с ОК август. Повече от 5 процента смъртност не съм имал, с изключение на 2016 г. , когато сдадоха багажа доста късни отводки, поради зазимяване на слънчогледов мед.
    Желая успех на всички в тази трудна ситуация.

  8. #538
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами накратко, като гледаш пчели трябва да се бориш с Вароатозата по един или друг начин и, че имаш отговорност към тяхната здравословна профилактика.

    Освен доктор, ти си и голям хуманист.

  9. #539
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Моите семейства са около 90. Третирането с ОК ми отнема не повече от една мин.. на кошер...
    Това с пушалка някаква ли става толкова бързо?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #540
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    ...Третирането с ОК ми отнема не повече от една мин.. на кошер. ..
    Сподели как го постигаш, аз съм още на -по пет минути на кошер.

 

 
Страница 54 от 64 ПърваПърва ... 4445253545556 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •