Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 44 от 64 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 431 до 440 от общо 632
  1. #431
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Странна аномалия тази вечер,след третиране с мравчена киселина,маса пчели летят през ноща и се събират на външните лампи за пръв път виждам такова нещо при положение че не съм предозирал мравчена,третирал съм много пъти с нея но такова нещо за пръв път виждам .
    Дали е от киселината?Каква е дозата която си поставил и при каква температура на въздуха.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  2. #432
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Цветан Андров Виж публикацията
    Дали е от киселината?Каква е дозата която си поставил и при каква температура на въздуха.
    Незнам дали е от киселината може да е просто съвпадение,но досега не съм виждал пчели през нощта да идват на лампите,а относно дозата е 20 мл. 60% разтвор МК на кошер, температура на въздуха не висока винаги слагам МК над вечер.

  3. #433
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Тази сутрин дойде и отговора на въпроса след като погледнах пчелина видях множество агонизиращи пчели по прелките и веднага махнах мравчена,явно тази последната ботилка мравчена която купих производителя е объркал нещо и е повече от 85%,то при мен докато не се получи някоя простотия не бива и това е във всяко едно отношение.

  4. #434
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Странна аномалия тази вечер,след третиране с мравчена киселина,маса пчели летят през ноща и се събират на външните лампи за пръв път виждам такова нещо при положение че не съм предозирал мравчена,третирал съм много пъти с нея но такова нещо за пръв път виждам .
    Това съм го виждал и аз първата си пчеларска година. Не бях третирал с нищо. Оттогава също не съм го виждал. Съвпадение /комбинация/ от околни условия да е?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #435
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Тази сутрин дойде и отговора на въпроса след като погледнах пчелина видях множество агонизиращи пчели по прелките и веднага махнах мравчена,явно тази последната ботилка мравчена която купих производителя е объркал нещо и е повече от 85%,то при мен докато не се получи някоя простотия не бива и това е във всяко едно отношение.
    Я сподели, как процедираш при третирането. В смисъл с плаки, с изпарител и т. н. При температура... В последствие правиш ли контролни прегледи? Кога и какво установяваш?
    Абе всичко, което искаш и можеш сподели.

  6. #436
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    При употреба на мравчена киселина нямаше ли някакви температурни ограничения? При нас вървят най-топлите дни за тази година и си мисля, че е вероятна причина.

  7. #437
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Я сподели, как процедираш при третирането. В смисъл с плаки, с изпарител и т. н. При температура... В последствие правиш ли контролни прегледи? Кога и какво установяваш?
    Абе всичко, което искаш и можеш сподели.
    Третирал съм множество пъти досега с мравчена но за пръв път както казах се случва подобно нещо,ползвам дамски превръзки за изпарител, температурата не е висока понеже ги слагам над вечер,контролни прегледи не правя понеже ми отнемат време и труд.

  8. #438
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    При употреба на мравчена киселина нямаше ли някакви температурни ограничения? При нас вървят най-топлите дни за тази година и си мисля, че е вероятна причина.
    Преди 3дни третирах другия пчелин и нямаше проблеми, температурата и на двете места е една и съща разликата е че ползвах друга ботилка с мравчена.

  9. #439
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Третирал съм множество пъти досега с мравчена но за пръв път както казах се случва подобно нещо,ползвам дамски превръзки за изпарител, температурата не е висока понеже ги слагам над вечер,контролни прегледи не правя понеже ми отнемат време и труд.
    Да, благодаря за отговора.
    Аз, още преди години, когато си нямах хабер да третирам с МК, забелязах, че има ли светлина (осветително тяло-работещо) на десетина метра от сандъците, то пчелите се дразнят и не само налитат към лампата, а и се мъчат да жилят наред. Така се случва и нощем, ако речеш да преместиш някое семейство и си помагаш с фенерче. А относно третирането попитах, защото МК оказва негативно влияние в/у майките. Това го споделям от опит.

  10. #440
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, благодаря за отговора.
    Аз, още преди години, когато си нямах хабер да третирам с МК, забелязах, че има ли светлина (осветително тяло-работещо) на десетина метра от сандъците, то пчелите се дразнят и не само налитат към лампата, а и се мъчат да жилят наред. Така се случва и нощем, ако речеш да преместиш някое семейство и си помагаш с фенерче. А относно третирането попитах, защото МК оказва негативно влияние в/у майките. Това го споделям от опит.
    Това и в календарния го пише. При мен пчелите се събраха на лампа, отдалечена на повече 50 м от най-близките кошери. Тази лампа и досега си е там и свети нощем, но повече такова нещо не видях.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 44 от 64 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •