Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 64 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 632
  1. #421
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Не писах за резултатите от третирането, защото останах с впечатление, че няма интерес към този препарат. Извинявай.

    Но като цяло препарата оказа добро въздействие върху семействата. Не знам какви етерични масла съдържа, не можах да намеря подробна информация, но след третирането пчелите станаха много спокойни.
    Аз съм доволна от ВароМед.
    Активни субстанции:
    Всеки ml съдържа:
    Formic acid 5 mg
    Oxalic acid dihydrate 44 mg (еквивалентни на 31,42 mg oxalic acid)

    6.1. Списък на ексципиентите
    Цвят карамел (E150d)
    Захарен сироп
    Прополисова тинктура 20%
    Анасоново масло
    Лимонено масло
    Лимонена киселина монохидрат
    Пречистена вода

    Информацията е от тук

  2. #422
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Е то ко излезе, че това е разтвор на ОК с малко добавки за миризма и вкус ....

  3. #423
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Ами... да, оксалова киселина и малко мравчена.
    Мерси, kuline, това е всъщност листовката и аз я четох преди да третирам, но не знаех какво е ексципиенти

  4. #424
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Е то ко излезе, че това е разтвор на ОК с малко добавки за миризма и вкус ....
    Повечето препарати са магически смеси на неизвестни факири, търсейки лесни........дума римуваща се с последната.

  5. #425
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Повечето препарати са магически смеси на неизвестни факири, търсейки лесни........дума римуваща се с последната.
    - абе келипири.

  6. #426
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Не писах за резултатите от третирането, защото останах с впечатление, че няма интерес към този препарат. Извинявай.

    В неделя проверих кошерите. Както и очаквах, няма проблем с акара. В 4 кошера намерих по листята по 6-7 акара, в останалите - никакви. Или няма, или пчелите са почистили, но на мен повечето ми семейства са с майски майки. Но като цяло препарата оказа добро въздействие върху семействата. Не знам какви етерични масла съдържа, не можах да намеря подробна информация, но след третирането пчелите станаха много спокойни. Не висят на прелката, макар че времето е много топло, и при отваряне на кошера са много кротки и не нападат.
    Аз съм доволна от ВароМед.
    Прекалено малко ми се виждат, браво ако имаш толкова малко акари, но моето мнение е друго. Ако можеш направи контрола на някой кошер. Паразитите станаха много резистентни, на кучето слагам препарати от 20лв. всеки месец и пак има бълхи по него.

  7. #427
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Не писах за резултатите от третирането, защото останах с впечатление, че няма интерес към този препарат. Извинявай.

    В неделя проверих кошерите. Както и очаквах, няма проблем с акара. В 4 кошера намерих по листята по 6-7 акара, в останалите - никакви. Или няма, или пчелите са почистили, но на мен повечето ми семейства са с майски майки. Но като цяло препарата оказа добро въздействие върху семействата. Не знам какви етерични масла съдържа, не можах да намеря подробна информация, но след третирането пчелите станаха много спокойни. Не висят на прелката, макар че времето е много топло, и при отваряне на кошера са много кротки и не нападат.
    Аз съм доволна от ВароМед.
    Да подходим малко по научно, искате ли?
    Аз ще питам вие ще си отговаряте и сама ще достигнете някакъв извод различен от сегашното ви впечатление, става ли?
    Колко запечатано пило имате в момента в семействата?
    Колко време пилото е запечатано?
    Приложения препарат само на акара по пчелите ли действа?
    Колко време действа препарата приложен от вас?
    Колко пъти и през какъв период приложихте препарата ?
    Препарата подходящ ли е за неколкократно прилагане?
    Колко време акара е върху пчелите преди да влезе в пилото?
    Успех

  8. #428
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Nik_m, смятам резултата да е реален. Пролетта цял месец ги третирах с АпиЛайфВар макар и да се поизмъчиха, всички имат СР, повечето от семействата си смениха майките през май, 5те купени отводки и те са с млади майки. Всички тези фактори мисля да играят роля за малкото акар.

    Относно кучето. Не знам с какъв препарат работиш но, . В Монтана има един ветеринар, д-р Якимов. Иди в клиниката му и му искай NexGard. Вече 3 години през пролетта/началото на лятото давам на нашите кучета по 1 кубче. Нямат никакви бълхи, нито кърлежи, а са големи кучета по 40-50 кг и с дълга козина. Страхотно лекарство е това, горещо препоръчвам.

    rosty_sz ОК. Ще го направя.

  9. #429
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Nik_m, смятам резултата да е реален. Пролетта цял месец ги третирах с АпиЛайфВар макар и да се поизмъчиха, всички имат СР, повечето от семействата си смениха майките през май, 5те купени отводки и те са с млади майки. Всички тези фактори мисля да играят роля за малкото акар.

    Относно кучето. Не знам с какъв препарат работиш но, . В Монтана има един ветеринар, д-р Якимов. Иди в клиниката му и му искай NexGard. Вече 3 години през пролетта/началото на лятото давам на нашите кучета по 1 кубче. Нямат никакви бълхи, нито кърлежи, а са големи кучета по 40-50 кг и с дълга козина. Страхотно лекарство е това, горещо препоръчвам.

    rosty_sz ОК. Ще го направя.
    Дано няма акар, по хубаво от това няма, аз започнах да слагам лентите, за няколко часа по 15тина акара, което си е нищо.
    Кучето миналия месец беше със същият препарат и никакъв ефект взет от доктора, но вече няма да го водя защото само ми избива зъбите а не прави нищо. На кучето на пчелина капки от 7лв. и няма нищо, но то не се разхожда в бълхарника около блоковете в Монтана.

  10. #430
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Странна аномалия тази вечер,след третиране с мравчена киселина,маса пчели летят през ноща и се събират на външните лампи за пръв път виждам такова нещо при положение че не съм предозирал мравчена,третирал съм много пъти с нея но такова нещо за пръв път виждам .

 

 
Страница 43 от 64 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •